قابل توجه اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، مراکز و موسسه‌های پژوهشی

 

  • نسخه نهایی درخواست‌های پیشنهادیه برای طرح‌های پژوهشی (RFPs)اولویت‌دار مصوب موسسه، پس از طی فرآیند تهیه و بازبینی در کارگروه برنامه‌ریزی و ارزیابی طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی، به ترتیب تایید، در تارنما بارگذاری و فراخوان خواهند شد.
  • پیشنهادیه‌ها باید حتماً در قالبی که همراه فراخوان بارگذاری شده، تنظیم و با رزومه به‌روز اعضای تیم پژوهش به نشانی رایانامهresearchdep94@gmail.com  r فرستاده شود تا امکان مقایسه برای کارگروه فراهم باشد.
  • پیشینه و منابع پژوهش‌هایموجود (گزارش طرح، پایان‌نامه، مقاله و ...) در زمینه موضوعی هر RFPکه توسط کارشناسان واحد کتابخانه و منابع مرجع موسسه در پایگاه‌های اطلاعاتی و فهرستگان معتبر داخلی جستجو شده، در برگ آخر فایل آن در دسترس تهیه‌کنندگان پیشنهادیه است تا نوآوری طرح‌نامه ارسالی در نظر باشد و از ارایه کارهای تکراری پرهیز شود.روشن است که این امر برای کارگروه در گزینش پیشنهاد برتر در رقابت میان گزینه‌های دریافتی، بسیار مهم است.
  • در شرایط فنی و کیفی و محتوایی برابر، اولویت انتخاب با گزینه‌ای است که پیشنهاد زمانی کمتری دارد.
  • موارد دریافتی در نخستین نشست کارگروه، بررسی و تصمیم‌گیری خواهند شد.‌در صورت نیاز،پيشنهاددهندگان برتر باهدف توضیح دربارة طرح خود و پاسخ به پرسش‌ها به نشست کارگروهدعوت مي‌شوند.
  • موسسه، الزامی به اعلام دلایل (کیفی، مالی، زمانی، ...) رد پیشنهادیه‌های دریافتی ندارد و صرف ارسال طرح‌نامه از این نظر حقی را برای تدوین‌کننده پدید نمی‌آورد.
  • پیشنهادیه برتر برای بررسی و تصویب نهایی در دستور کار شورای پژوهشی گذاشته می‌شود. معاونت پژوهشی، موظف به ابلاغ رای شورا (اصلاح، پذیرش یا رد طرح) به ارایه‌دهنده پیشنهادیه برگزیده است.

 

دفتر طرح‌های معاونت پژوهشی موسسه

اردیبهشت‌ ماه سال 1402

 

 

درخواستهای پيشنهاديه برای طرح مطالعاتی کوتاه‌مدت یا پژوهشی (Request For Proposal)

 

 

 

ردیف

عنوان اولویت مصوب پژوهشی

تاریخ درج

وضعیت

1

1402/02/10

آماده دریافت پیشنهادیه

2

بررسی نظام قانونی حقوق شرکت‌های تجاری ایران با رویکرد توسعه پایدار

1402/02/18

آماده دریافت پیشنهادیه

3 توسعه نهاد داوری و تاثیر آن بر بهبود حکمرانی قضایی 1402/02/18

آماده دریافت پیشنهادیه

4 ماهیت و ابعاد حقوقی رمز ارزهای بین المللی در حقوق ایران 1402/03/10

آماده دریافت پیشنهادیه

5 تغییرات بهره‌وری کل عوامل تولید در بخش‌های مختلف اقتصاد ایران 1402/04/28

آماده دریافت پیشنهادیه

 

 

فرم پيشنهاد طرح پژوهشی ویرایش اردیبهشت 1402