عمره و عتبات دانشجویی 

 

معرفی

به منظور برنامه ­ریزی و تسهیل سفرهای زیارتی همراه با معرفت، سفر زیارتی عمره و عتبات ویژه دانشگاهیان از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار می ­شود.

 

اهداف:

-         تبیین و تعمیق ارزش­ های اسلامی در میان دانشگاهیان؛

-         جذب حداکثری دانشگاهیان به مفاهیم و سفرهای زیارتی عمره و عتبات؛

-        ارتباط موثر و مستمر زائرین در مقاطع مختلف قبل، حین و بعد از سفرهای زیارتی.

 

قوانین و مقررات

 

دانشجویان متقاضی سفر عمره و عتبات دانشجویی می ­توانند با ثبت ­نام الکترونیکی در سامانه اینترنتی www.labbayk.ir و پس از قرعه­ کشی، در این سفر زیارتی شرکت نمایند.

 

مدارک لازم جهت تشرف به عتبات: 

-         ثبت ­نام در سامانه اینترنتی www.labbayk.ir و شرکت در قرعه ­کشی؛

-         ارائه اصل گذرنامه (گذرنامه باید تا 6 ماه پس از سفر اعتبار داشته باشد)؛

-         گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و حکم کارگزینی برای اساتید و کارمندان؛

-         دو قطعه عکس 3*2 یا 4*3 (پشت زمینه سفید و تمام­ رخ)؛

-         اصل شناسنامه؛

-         اصل عقدنامه (ویژه زائرین متاهل).

* دانشجویان پسر که از معافیت تحصیلی استفاده می­ کنند، باید فرم تعهدنامه را تکمیل و همراه کپی کارت ملی، شناسنامه و ضامن به ستاد عمره و عتبات تحویل دهند تا ستاد نسبت به تهیه مجوز خروج از کشور اقدام کند.

* دانشجویان پس از اعزام به سفر عتبات از سوی ستاد عتبات دانشگاهیان، می­ توانند به مبلغ ده میلیون ریال (10000000) ویژه مجردین  و پانزده میلیون ریال (15000000) ویژه متاهلین از وام عتبات صندوق رفاه دانشجویان بهره­ مند شوند.

* به منظور بهره ­مندی از وام زیارت عتبات صندوق رفاه، دانشجویان لازم است برگ درخواست وام عتبات دانشجویی را پس از مهر و تایید ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به همراه اصل گذرنامه و عقدنامه (مخصوص دانشجویان متاهل) به مسئول مربوطه تحویل نمایند.

* دانشجویانی که به طرقی غیر از ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان (شخصاً، از طریق بسیج، پیاده ­روی اربعین و ....) به زیارت عتبات اعزام می ­شوند، از مبلغ هفت میلیون ریال(7000000) وام صندوق رفاه دانشجویان بهره ­مند می ­شوند.

 

مسئول پیگیری و هماهنگی وام عتبات صندوق رفاه خانم یاری مستقر در اتاق 306 می باشند.