قابل توجه اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، مراکز و موسسه‌های پژوهشی


1-    نسخه نهایی درخواست‌های پیشنهادیه برای طرح‌های پژوهشی (RFPs) اولویت‌دار مصوب موسسه، پس از طی فرآیند تهیه و بازبینی در کارگروه برنامه‌ریزی و ارزیابی طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی، به ترتیب تایید، در تارنما بارگذاری و فراخوان خواهند شد.


2-    پیشنهادیه‌ها باید حتماً در قالبی که همراه فراخوان بارگذاری شده، تنظیم و با رزومه به‌روز اعضای تیم پژوهش به نشانی رایانامه researchdep94@gmail.com فرستاده شود تا امکان مقایسه برای کارگروه فراهم باشد.


3-    پیشینه و منابع پژوهش‌های موجود (گزارش طرح، پایان‌نامه، مقاله و ...) در زمینه موضوعی هر RFP که توسط کارشناسان واحد کتابخانه و منابع مرجع موسسه در پایگاه‌های اطلاعاتی و فهرستگان معتبر داخلی جستجو شده، در برگ آخر فایل آن در دسترس تهیه‌کنندگان پیشنهادیه است تا نوآوری طرح‌نامه ارسالی در نظر باشد و از ارایه کارهای تکراری پرهیز شود. روشن است که این امر برای کارگروه در گزینش پیشنهاد برتر در رقابت میان گزینه‌های دریافتی، بسیار مهم است.


4-    سقف مدت انجام طرح در فراخوان همه RFPها برای کل اولویت‌های پژوهشی، حداکثر 8 ماه است (برای رسیدن به نتایج تا پایان دولت مستقر) و برای پیشگیری از میل کردن پیشنهادیه‌ها به سقف مجاز زمانی، تاکید می‌شود که در شرایط فنی و کیفی و محتوایی برابر، اولویت انتخاب با گزینه‌ای است که پیشنهاد زمانی کمتری دارد.


5-    مهلت دریافت پیشنهادیه‌ها حداکثر تا پایان بهمن ماه سال 1399 است و پس از آن، پایان رقابت برای RFPهایی که پیشنهادیه برای آنها رسیده، اعلام و موارد دریافتی برای داوران، فرستاده و در نخستین نشست کارگروه، بررسی و تصمیم‌گیری خواهند شد. ‌در صورت نیاز، پيشنهاددهندگان برتر با هدف توضیح دربارة طرح خود و پاسخ به پرسش‌ها به نشست کارگروه دعوت مي‌شوند.


6-    موسسه، الزامی به اعلام دلایل (کیفی، مالی، زمانی، ...) رد پیشنهادیه‌های دریافتی ندارد و صرف ارسال طرح‌نامه از این نظر حقی را برای تدوین‌کننده پدید نمی‌آورد.


7-    پیشنهادیه برتر برای بررسی و تصویب نهایی در دستور کار شورای پژوهشی گذاشته می‌شود. معاونت پژوهشی، موظف به ابلاغ رای شورا (اصلاح، پذیرش یا رد طرح) به ارایه‌دهنده پیشنهادیه برگزیده است.


8- برای دریافت هر گونه اطلاعات و توضیحات بیشتر از رییس گروه برنامه‌ریزی، معاون یا مدیر دفتر در ساعات اداری (8 صبح تا 14 بعد از ظهر) با یکی از دو شماره 03-26116902-021 تماس بگیرید.


 

دفتر طرح‌های معاونت پژوهشی موسسه

بهمن ماه سال 1399 

درخواستهای پيشنهاديه برای طرح مطالعاتی کوتاه‌مدت یا پژوهشی (Request For Proposal)

 

1- بررسي ابعاد مديريتي و حقوقی و هماهنگ‌سازی موسسه‌های خيريه در رويارويي با آسیب‌ها در حوزه حمایت‌های اجتماعی و بحران‌های طبیعی   پیشنهادیه دریافت شد و مهلت مشارکت پایان یافت

2-چارچوب مناسب سياست‌گذاري پولي براي كنترل تورم در شرايط نامتعارف تحریم و ناترازي بودجهپیشنهادیه دریافت شد و مهلت مشارکت پایان یافت

3-بررسي عوامل نوسان‌ساز بازار ارز در اقتصاد ايران و ارايه راهكارهاي مناسب در كاهش آنها    پیشنهادیه دریافت شد و مهلت مشارکت پایان یافت

4-بررسي ساختار سازماني موجود مبارزه و پيشگيري از فساد اقتصادی در ايران و پيشنهاد ساختار مناسبپیشنهادیه دریافت شد و مهلت مشارکت پایان یافت

5- ابعاد اقتصادی، حقوقی و مدیریتی لوازم رشد سرمایه‌گذاری (امنیت، فضای حقوقی کسب‌وکار، سیاست‌های اقتصادی)؛ پیشنهادیه دریافت شد و مهلت مشارکت پایان یافتفرم پيشنهاد طرح پژوهشی ویرایش اسفند 1399