چاپ        ارسال به دوست

راه مقابله با تحریف جهاد تبیین است

 

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود نبوی، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در موسسه گفت:جهاد تبیین یکی از دستور کارهای بسیار مهم برای مقابله با هر گونه انحراف در گفتمان و ارزش‌های انقلاب اسلامی است که معظم له بارها و در مقاطع گوناگون بر این مهم تأکید کرده اند.

به گزارش روابط عمومی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی در راستای برگزاری دوره‌های دانش افزایی و توانمندسازی اساتید و اعضای هیئت علمی، معاونت آموزشی و دانشجویی موسسه، نشست " جهاد تبیین " را با حضورنماینده محترم نهاد مقام معظم رهبری در موسسه برگزارکرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود نبوی گفت: «جهاد تبیین» موضوعی است که در بیانات رهبر معظم انقلاب بارها مورد تاکید قرار گرفته است و ایشان ابعاد مختلف آن را توصیف کرده‌اند .کار جهاد یک مبارزه در عرصه های مختلف نظامی، علمی، اقتصادی ، فرهنگی، تبلیغاتی ، مطبوعاتی ، سیاسی، عمرانی ، مدیریتی است

وی با اشاره به مهمترین وظیفه انبیا ء الهی و سیره اهل بیت علیهم السلام افزود: .ما در جنگ ترکیبی با دشمن هستیم  و هدف دشمن از جنگ نرم،  قطع کردن زنجیره تواصی  و وارونه نشان دادن  واقعیات است لذا باید هدف  حضور مردم در صحنه و حفظ این زنجیره و عملیاتی شدن ارزش ها وآرمان ها در مقابله با فتنه ها و کمک به حل مشکلات باشد.

سیدمحمود نبوی در ادامه به اصول و الزامات "جهاد تبیین"در سه محور اخلاق ، روش شناسی و مهارت پرداخت.و ی اصول والزامات اخلاقی جهاد تبیین را توکل ،اخلاص، تکلیف محوری ، تقوای قلم وزبان ، رعایت مرز انتقاد  ، تقویت ایمان ومعنویت ،شجاعت ،حریت نسبت به تعلقات و پرهیز از ترویج شایعات برشمرد.

نماینده نهاد مقام معظم رهبری در موسسه  در ادامه در حوزه روش شناسی  ، هم راستایی با نقشه کلان حرکت انقلاب ،رعایت اولویت ها ، بهره مندی از معارف اندیشمندان انقلاب ،پشتوانه علمی ومنطقی عملگرایانه  ،پرهیز از مصلحت اندیشی ،پرهیز از فتنه گری  وتعارف واستقامت وپایداری در مسیر و تبییین با عمل را از اصول  والزامات  جهاد تبییین برشمرد.

وی در حوزه  مهارت ، اصول  و الزامات جهاد تبیین را التزام وپایبندی به قانون ،اقدام بهنگام ، هنرمندانه بودن ومداومت در تکرار ،پرهیز از جنجال ،بهره مندی از فضای مجازی ،نوآوری در بیان وبهره گیری درست از  عنصر عاطفه بیان کرد. .

سیدمحمود نبوی افزود: اکنون در عرصه جهاد تبیین از روش‌های شُبهه‌افکنی شامل شایعه پراکنی، کارشکنی در برنامه و ایجاد ناامیدی استفاده می‌شود که برای این منظور رسانه مهمترین ابزار دشمن است در این میان، باید کمبودها و خلاء‌ها پُر شود و بر این اساس باید دید دشمن کجا و چه مسائلی را نشانه گرفته است تا برای همان موضوعات نیز برنامه‌ریزی صورت گیرد. وی ضمن تاکید بر مسلح بودن در مقابله با شبهات به نقل قولی از حضرت آیت الله جوادی آملی  اشاره کردکه فرمودند: هیچ شبهه ای نیست که پاسخ آن در منابع دینی ما وجود نداشته باشد.

وی در پایان اظهار داشت: در جهاد تبیین با تاکید بر نهضت روشنگری اخلاقی، از دشنام، فریب و تهمت و دروغ باید دوری کرد و حقایق با منطق، عقلانیت و عواطف انسانی بیان شود زیرا این مهم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.. نام هر حرکت ارزشمند و تلاش و مبارزه مستمر که همه جانبه، هدفدار و با نیت خنثی کردن تلاش خصم‌آلود دشمن باشد، جهاد است..


١٥:٠٠ - 1402/07/25    /    شماره : ٨٩٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: