چاپ        ارسال به دوست

مشاور رئیس‌جمهور تاکید کرد: دانشجویان باید در حل مسائل کلیدی کشور مشارکت کنند

مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور محمدهادی زاهدی وفا مشاور رئیس‌جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی در جمع دانشجویان موسسه برگزار شد.

زاهدی وفا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو بر اهمیت علم‌اندوزی تأکید کرد و گفت :علم و دانش مراتبی دارد که بالاترین آن نه‌تنها انسان را با راه تکامل خود آشنا می‌کند؛ بلکه او را به مقصد اعلای انسانیت می‌رساند، لذا علم و علم‌آموزی در سیره معصومین(سلام‌الله علیها) بسیار تأکید شده و از آن به شایستگی تجلیل شده است.

مشاور رئیس‌جمهور ضمن تبریک  به دانشجویان اظهار داشت: سرمایه زندگی در مراکز آموزشی کشور را قدر بدانید این‌یک  سرمایه‌گذاری خواهد بود که در طول حیات خود از آن  استفاده خواهید کرد.

زاهدی وفا به روند کیفی تحقیقات دوران دانشجویی اشاره کرد و توصیه کرد کسانی که در دوران دانشجویی خوب تحصیل می‌کنند و روحیه تحقیق دارند قطعاً کیفیت ارائه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های آنان متفاوت خواهد  بود و این سرمایه‌ی علمی می‌تواند برای کشور یک سرمایه ارزشمندی باشد و از آن استفاده شود.

رئیس موسسه گفت: ما باید همیشه درصدد ارتقا سطوح پژوهشی و آموزشی موسسه باشیم، متأسفانه دانشجویان در طرح موضوع "تدوین استراتژی توسعه صنعتی" در موسسه مشارکت نداشته‌اند باید  دانشجویان با این نگاه به سمت تهیه پایان‌نامه و رساله در خصوص مسائل اساسی موسسه ، سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌های کشور حرکت کنند.

زاهدی وفا به بیان اهمیت پژوهش‌های دانشجویان تأکید کرد و گفت: وقتی یک فعالیت پژوهشی و علمی انجام می‌شود،پایان کار نیست، باید در سنوات آینده اسناد و علوم را به‌روز کرده و ارتقاء دهیم و کسانی می‌توانند چنین کاری کنند که دوره‌های آموزشی مرتبط را دیده باشند.

وی افزود: ما باید بین آموزش و پژوهش یک ضابطه‌ای را ترسیم کنیم و نظام نوآور کشور را در جهت هم‌افزایی تقویت کنیم.

زاهدی وفا گفت: ارتقا در کتب درسی نتیجه پژوهش چندین ساله است که پیگیری و گزینش‌شده است پژوهش‌هایی که توانسته‌اند در ارتباط با دوره‌های آموزشی و تربیت نیروی توانمند بااقتدار و موفق عمل کنند.

وی افزود:در طرح استراتژی توسعه صنعتی،دانشجویان می‌توانند کمک کنند و مدل‌ها را بنویسند و در سطح آموزش این مدل‌ها را مطرح می‌کنند.اگر ما به دنبال حل مسائل اقتصاد ایران باشیم باید فعالیت‌های اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی در این راستا قرار بگیرد.   

در پایان این مراسم ضمن گفتگوی صمیمانه و پاسخ به نقطه نظرات و دیدگاه‌های دانشجویان، از سوی رئیس محترم موسسه از دانشجویان رتبه برتر در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری  تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

 


١٦:١٦ - 1402/09/20    /    شماره : ٩١٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: