چاپ        ارسال به دوست

مراسم کاشت نهال مثمر با حضور مشاور رئیس جمهور برگزار شد

 

مشاور رییس جمهور و رییس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی  در مراسم کاشت نهال مثمر بر توسعه فرهنگ کاشت درختان مثمر و سازگار با اقلیم کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی، محمد هادی زاهدی وفا در مراسم کاشت نهال که به مناسب هفته منابع طبیعی و روز درختکاری،انجام شد،گفت: حرکت نمادین غرس نهال در روز درختکاری به جهت ترویچ این فرهنگ و گوشزد کردن اهمیت محیط زیست است.

وی با اشاره به کاهش سطح جنگل های کشور در سالیان متمادی افزود: نگهداشت و توسعه فضای سبز در کشور امروز یک ضرورت اجتناب ناپذیر است که به غیر از پیگیری از سوی دولت ها، باید به یک گفتمان و فرهنگ عمومی تبدیل شود.

رییس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی افزود: با رشد علم و استفاده از فناوری ها به روز می توان در کشور فضای سبز را با استفاده از آب کم گسترش داد و این موضوع در دستور کار جدی دولت قرار دارد.

زاهدی وفا در پایان با بیان اینکه در توسعه فضای سبز باید به سازگاری نوع گیاه هم توجه داشت،افزود: به امر کاشت درختان مثمر در اسلام سفارش زیادی شده و در فرهنگ ایران باستان هم کاشت درخت از اهمیت وافری برخودار بوده است،این درحالی است که در توسعه شهرها به این امر توجه لازم نشده است.


١٦:٤٣ - 1402/12/15    /    شماره : ٩٥٢٤    /    تعداد نمایش : ١٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: