چاپ        ارسال به دوست

اصول وخاکریزهای انقلاب و راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیازمند تبیین برای نسل جوان است

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود نبوی، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در موسسه گفت:  مبانی ومعارف دین،اصول وخاکریزهای انقلاب و راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از موضوعات مهم  و نیازمند تبیین  برای همه نسلها ،خصوصا برای نسل جوان است.
به گزارش روابط عمومی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی در راستای برگزاری دوره‌های دانش افزایی و توانمندسازی اساتید و اعضاء هیئت علمی، معاونت آموزشی و دانشجویی موسسه،دومین نشست هم اندیشی"جهاد تبیین" را با حضور نماینده محترم نهاد مقام معظم رهبری در موسسه برگزارکرد.
نبوی در این نشست با بیان اینکه جهاد تبیین از وظایف اساسی اساتید و اعضای هیات علمی و حوزه معاونت آموزشی و دانشجویی است، اظهار داشت: در شرایط فعلی، حاکمیت دین در زندگی، جمهوریت و اسلامیت توامان و توسعه و تعمیق آرمان های انقلاب اسلامی، خط فکری امامین انقلاب، منطق استکبار ستیزی، ،هویت ملی،کارآمدی نظام ، وتکثرنسل و تکیه بر توان داخلی نیازمند تبیین برای نسل جوان امروزی است.
وی ضمن اشاره به ظرفیت های ارزشمند نظام وانقلاب اسلامی از مخاطرات پیش رو و دشمنی ها بر ضرورت مراقبت ها در برابر این گزندها با استفاده از تجربه های تاریخی دوران معاصر و مشروطیت وسیره شهدا تاکید کرد.
نبوی،هم افق بودن با ولی فقیه را در باورها،ارزشها،آرمان ها،نیازها و اولویت ها را از گامهای اصلی جهاد تبیین برشمرد و گفت: تحول آموزش وپرورش، سبک زندگی اسلامی ،ایرانی، خط میانه انقلابی گری، مسئله فلسطین ، اقتصاد مقاومتی و مسئله مذاکره با آمریکا را از  راهبردهای تبیینی در حوزه پیشرفت است. 
وی در پایان ضمن یاد وخاطره شهدای والامقام از سردار دلها شهیدحاج قاسم سلیمانی بعنوان شخصیتی که در عرصه فکر و عمل در میدان بزرگ جهاد دارای سیاست و تدبیر  بود،یادکرد وگفت: با تاسّی از مکتب شهید سلیمانی بعنوان یک مکتب زنده و پویا و الگوی نجات بخش بشریت در خدمت به مردم گام برداریم و مشکلات را حل کنیم.
در پایان برخی از اساتید و اعضا هیات علمی به ارائه نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند. 
 


١١:٢٥ - 1402/08/10    /    شماره : ٨٩٩٦    /    تعداد نمایش : ٢٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: