چاپ        ارسال به دوست

ایثارگران رسولان انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل های بعدی هستند

 

رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: تجربه دفاع مقدس بعد از صدر اسلام و ادوار زندگی ائمه اطهار در جهان بی‌نظیر است و ایثارگران باید به‌عنوان رسولانی صادق این فرهنگ و تجربیات را به نسل های بعدی منتقل کنند.

به گزارش روابط عمومی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی محمدهادی زاهدی وفا در جمع کارکنان رزمنده ،جانباز و خانواده‌های معظم شهدا ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت:یکی از مهم‌ترین جلسات در دوران عمر ،جلسه با عزیزانی است که یک تجربه دینی عملیاتی و کاربردی از ایمان به خدا و معجزات زمان دفاع مقدس دارند.

وی بابیان اینکه هر برگ دفاع مقدس برای نسل های مختلف حاوی تجارب گران‌سنگی است،افزود: مدتی از پیروزی انقلاب نگذشته بود که ایران اسلامی با حمله عراق مواجه شد و عملاً یک‌تنه مقابل تمام قدرت‌های جهانی ایستاد.آیا شما کشوری را می‌شناسید که با تمام کمبودها و سختی‌ها بتواند بدون دادن یک وجب از خاک جلوی شرق و غرب ایستادگی کند؟

مشاور رئیس‌جمهور ادامه داد: مدیریت شرایط آن زمان کشور جز با هدایت امام بزرگوار ممکن نبود، امروز هم همان مدیریت و همان مسیر در جبهه‌های دیگر مانند جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی با هدایت مقام معظم رهبری ادامه دارد.

وی ضمن بیان خاطراتی از دوران حضور در جبهه و عملیات های مختلف به فداکاری‌ها، جان‌فشانی‌ها و خدمات خالصانه ایثارگران  و جانبازان اشاره و تأکید کرد: در پیروزی‌های دفاع مقدس که پیشرفت‌های امروز کشور مرهون آن رخدادها است؛ به‌وضوح امداد الهی و معجزات مختلف هویدا است.

زاهدی وفا گفت: این اتفاق یکی از توفیقات نسل ما بود که در ظلّ زعامت و رهبری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری این دوران را تجربه کنیم و یک تجربه ملموس عملی از زیست مؤمنانه متوکل به خداوند را شاهد باشیم.

وی اضافه کرد:  ما سخت‌ترین شرایط‌ را در زمان جنگ تجربه کردیم، چه ازنظر اقتصادی، نظامی ،امنیتی، فرهنگی و درعین‌حال تمامی رسانه‌های دشمن علیه کشور ما به‌شدت فعالیت می‌کردند لذا هرچقدر بتوانیم این تجربه را حفظ کنیم و برای نسل‌های آتی بسط دهیم ،جمهوری اسلامی به بالندگی و رشد و پیشرفت خواهد رسید.

مشاور رئیس‌جمهور افزود:ایران همیشه مورد طمع و در تیررس قدرت‌های جهانی بوده و خواهد بود، بعد از افول تمدن اسلامی در دوران صفویه و روند رو به رشد تمدن‌های جدید، غرب آسیا و شمال آفریقا به خاطر منابع طبیعی مورد کشمکش، جنگ و طمع قدرت‌های بزرگ بوده، امروزه هم هرجایی از این منطقه جنگی رخ می‌دهد پشت پرده همان کشورهایی هستند که حیات و مماتشان به غارت منابع این منطقه وابسته است.

رئیس موسسه در پایان خطاب به همکاران ایثارگر تأکید کرد: باید از تجربه دفاع مقدس که توانست از منافع ملی، ارزشی، دینی، فرهنگی و اسلامی دفاع کند بهره ببریم و آن تجربه را بتوانیم همچنان حفظ کنیم و در سال‌های آتی از آن تجربه استفاده کنیم، بهترین رسولان و سفیران انتقال این تجربه ، شما عزیزان هستید که  معجزات دوران را دیده‌اید و می‌توانید این بار سنگین را در دفاع از منافع کشور به دوش بگیرند.

در انتهای این جلسه از همکاران ایثارگر، جانباز و خانواده‌های معظم شهدا با اهدا لوح تقدیر از سوی رئیس موسسه تقدیر به عمل آمد.


١٢:٣٨ - 1402/07/05    /    شماره : ٨٨٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: