چاپ        ارسال به دوست

بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ كل كشور در شوراي اقتصاد تصويب شد

 

به گزارش مركز روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه،«محمد مخبر» روز پنجشنبه در هفتمين جلسه شوراي اقتصاد با قدرداني از سازمان برنامه و بودجه به‌خاطر تدوين به‌موقع پيش‌نويس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ و طرح آن در جلسه شوراي اقتصاد، بر لزوم انطباق اين بخشنامه با سياست‌ها و رويكردهاي اصلي برنامه هفتم توسعه كشور تأكيد كرد.
معاون اول رئيس‌جمهور همچنين بر اهميت اصلاح ساختار بودجه كشور به‌عنوان يك اولويت مهم تأكيد و سازمان برنامه و بودجه را مكلف كرد تا اين موضوع را به‌ويژه در تدوين برنامه‌ها و سياست‌ها به‌طور جدي در دستور كار خود قرار دهد.
رئيس سازمان برنامه و بودجه نيز گزارشي از پيش نويس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ كل كشور ارائه كرد و گفت: تلاش شده است كه مضامين اصلي سياست‌هاي كلي برنامه هفتم توسعه در اين بخشنامه گنجانده شود.
«داود منظور» همچنين به ارائه توضيحاتي در خصوص رويكردها و سياست‌هاي كلان بودجه سال ۱۴۰۳ كل كشور پرداخت و افزود: مضمون‌ محوري بخشنامه بودجه ۱۴۰۳ رشد اقتصادي عدالت‌محور مبتني بر مردمي‌سازي اقتصاد و ارتقاي بهره‌وري كل عوامل توليد است.
در اين جلسه كه وزراي نيرو، صنعت، ‌معدن و تجارت و جهاد كشاورزي نيز حضور داشتند، پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ كل كشور با اعمال برخي اصلاحات و بررسي در كميسيون ابلاغ شود.
تمديد تأمين مالي احداث سد و نيروگاه برق آبي خرسان (۳) از ديگر موضوعاتي بود كه در اين جلسه مطرح شد و پس از توضيحات وزير نيرو به تصويب رسيد؛ اجراي سامانه يكپارچه پايش عملكرد ناوگان حمل و نقل ديزلي درون شهري (سيپاد) درخواست وزارت نفت در اين جلسه پس از بحث و بررسي، براي ۳۲۵ هزار دستگاه خودروي ناوگان باري و مسافري در سقف اعتباري ۶۶ ميليون دلار به تصويب رسيد.
در اين نشست همچنين طرح «احداث پتروپالايشگاه شهيد سليماني در بندر عباس» به درخواست وزارت نفت مورد بررسي قرار گرفت و مقرر شد اين طرح براي بررسي بيشتر در خصوص نحوه تأمين مالي و اجراي پروژه به كميسيون شوراي اقتصاد ارجاع شود.


٠٦:٥٩ - 1402/06/04    /    شماره : ٨٧٣٥    /    تعداد نمایش : ١٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: