چاپ        ارسال به دوست

تمركززدايي و افزايش اختيارات استان‌ها در دستور كار سازمان برنامه ‌و بودجه كشور است

 

رئيس امور برنامه و بودجه استان‌هاي سازمان برنامه ‌و بودجه كشور از برنامه اين سازمان براي تمركززدايي و افزايش اختيارات استان‌ها خبر داد و گفت: پايش و بررسي فرصت‌ها و چالش‌هاي استان‌ها از طريق ارتباط تنگاتنگ با مديران استاني در دستور كار قرار دارد.

به گزارش مركز روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه و بودجه كشور به نقل از سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان گيلان، «سعيد توتونچي» در حاشيه سفر يك‌روزه خود به استان گيلان گفت: تلاش براي تمركززدايي و افزايش اختيارات استان‌ها در حوزه‌هاي تصميم‌گيري، سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي به‌عنوان يك مأموريت اساسي در دستور كار سازمان برنامه‌ و بودجه قرار دارد؛ زيرا مديران استاني اشراف و آشنايي بيشتري با مسائل و واقعيت‌هاي استان خود به جهت كار ميداني دارند.
وي افزود: افزايش حضور ميداني مديران سازمان برنامه ‌و بودجه در استان‌ها و ديدار و رايزني با همكاران، مديران و افراد تأثيرگذار در توسعه استان، از جمله برنامه‌هاي در دستور كار است.
توتونچي از برگزاري جلسات تخصصي با حضور هيئت‌رئيسه و رؤساي امور اين سازمان و دعوت از استانداران، معاونان استاندار و رؤساي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها به‌صورت جداگانه براي بررسي مسائل، مشكلات و تصميم‌گيري در خصوص امور كلان استان‌ها خبر داد و افزود: پايش و بررسي فرصت‌ها و چالش‌هاي استان‌ها از طريق ارتباط تنگاتنگ با مديران استاني، از جمله برنامه‌هاي سازمان برنامه‌ و بودجه كشور است.
رئيس امور برنامه و بودجه استان‌هاي سازمان برنامه ‌و بودجه كشور سپس ديدار با نماينده ولي‌فقيه و امام‌جمعه رشت، استاندار و معاونان استانداري گيلان و مديران و رؤساي گروه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان گيلان را از برنامه‌هاي سفر يك‌روزه خود عنوان كرد و افزود: حضور ميداني و تعامل براي شناسايي چالش‌ها و كمك به حل آنها، در ساير استان‌ها نيز پيگيري خواهد شد.
پروژه‌هاي نيمه‌تمام استان گيلان در توزيع منابع مورد توجه قرار گرفته‌اند
«شراره كاوسي»، رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان گيلان، نيز در نشستي كه با حضور رئيس امور برنامه و بودجه استان‌هاي سازمان برنامه ‌و بودجه كشور برگزار شد، به تشريح وضعيت موجود استان گيلان در حوزه‌هاي اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي پرداخت.
وي گفت: توزيع بهينه منابع در بين شهرستان‌هاي استان، تخصيص بهينه منابع  بين طرح‌ها و پروژه‌ها، استفاده از ظرفيت‌هاي قانوني جهت تأمين مالي پروژه‌ها و ارتقاي نظام پايش و نظارت، چهار رويكرد اصلي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان گيلان در خصوص اعتبارات تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي است.
كاوسي افزود: در سال‌هاي گذشته توزيع اعتبارات فقط بر اساس شاخص جمعيت بود؛ اما در سال گذشته شاخص‌هاي تراكم و محروميت نيز در توزيع اعتبارات مورد توجه قرار گرفت و سهم مناطق محروم از بودجه استان افزايش پيدا كرد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان گيلان سپس با اشاره به رويكرد سازمان برنامه‌ و بودجه كشور براي اتمام پروژه‌هاي نيمه‌تمام، گفت: امسال نيز علاوه بر شاخص‌هاي مطرح شده، پروژه‌هاي نيمه‌تمام استان كه با تزريق اعتبارات امكان به بهره‌برداري رسيدن آنها به‌ويژه در سال جاري وجود داشت، احصا و در توزيع منابع مورد توجه قرار گرفته‌اند.


١٢:٥٨ - 1402/04/24    /    شماره : ٨٥٩٥    /    تعداد نمایش : ١٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: