چاپ        ارسال به دوست

رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با رئيس‏، معاونين و جمعي از اعضاي هيأت علمي مؤسسه‌عالي آموزش و پژوهش مديريت و برنامه‌ريزي دیدار کرد

 

دكتر داود منظور رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با اشاره به جايگاه ويژه اين مؤسسه در حل مشكلات اقتصادي كشور گفت: ازظرفيت‌هايي كه به لحاظ توانمندي‌هاي تحقيقاتي و آموزشي درمؤسسه فراهم شده حداكثراستفاده خواهد شد.
وي با بيان اينكه مسائل كشورباتحليل علمي وبا انتخاب راهكارهاي سنجيده و مؤثرحل مي‌شود، تصريح كرد: با توجه به اينكه كارشناسان اين مؤسسه جزء بهترين نخبگان كشور هستند،مي‌تواننداين نقش رابه‌خوبي ايفاكنندو دولت از هرگونه نظرات كارشناسي سنجيده استقبال مي‌كند.
رئيس سازمان برنامه وبودجه افزود: نوآوري‌هاي پژوهشي واثربخشي اين مؤسسه مي‌تواندنيازهاي سازمان برنامه وبودجه رابه‌عنوان مغزمنفصل دولت تأمين كند. سازماندهي كارهاي پژوهشي و تشكيل شوراي مشورتي سازمان درمؤسسه از اهم وظايف مؤسسه عالي آموزش و پژوهش مديريت و برنامه‌ريزي در دوره جديد است.
دكتر منظور در ادامه با اشاره به شعار سال بر رشد توليد و مهار تورم تأكيد كرد و گفت:درعين حال كه سياست‌هاي كنترل تورم اعمال مي‌شود به رشد توليد نيز نبايد آسيب وارد شود. سازمان بايد در تحقق شعار سال با كمك مؤسسه نقش محوري داشته باشد.
معاون رئيس‌جمهور كنترل پايدارتورم را از برنامه‌هاي اصلي دولت در عرصه اقتصاد بر شمرد و گفت: مسئله عاجل و مهم كنترل پايدارتورم است؛بايديك برنامه عملياتي منسجم و جدي براي امسال تعريف شودتا با اولويت‌بندي و زمان‌بندي مشخص اهداف موردنظر شعار سال محقق شود.
وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته پيرامون تدوين برنامه هفتم توسعه گفت: برنامه هفتم بارويكردي برنامه‌محوروموضوع‌محوردر حال جمع‌بندي است و طبق برنامه‌ريزي‌هاي بعمل آمده تا پايان ارديبهشت ماه نهايي خواهد شد.
گفتني است در اين جلسه زاهدي وفا،رئيس مؤسسه عالي آموزش وپژوهش مديريت و برنامه‌ريزي با اشاره به ظرفيت‌هاي مؤسسه در ارائه راه‌حل‌هاي اقتصادي گفت: اين مؤسسه درحوزه تحقيقات كاربردي مديريت واقتصادبايدتأثيرگذاري خودش را نشان بدهد.
وي افزود: اين مؤسسه تلاش مي‌كند در بحث آموزش و پژوهش بيشترين كمك كارشناسي و پژوهشي را به سازمان برنامه وبودجه انجام دهد.

براي دريافت پي دي اف كليك كنيد.


٠٩:٠٣ - 1402/02/09    /    شماره : ٨٣٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: