چاپ        ارسال به دوست

پیکر استاد گرانقدر، مرحوم دکتر عادل آذر تشییع شد ( گزارش تصویری )

 

پیکر مرحوم دکتر عادل آذر مشاور رییس‌جمهور و رییس مؤسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشگری و دانشگاهیان در دانشگاه تربیت مدرس تشییع شد.

دکتر محمد مخبر معاون اول رییس جمهور، محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران، فرهاد دانشجو رییس دانشگاه تربیت مدرس؛ جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان ادوار مجلس و دیگر مقامات کشوری و لشگری و خیل عظیمی از همکاران وی در مراسم وداع و تشییع پیکر مرحوم دکتر عادل آذر رئیس فقید موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی  شرکت داشتند

رییس دانشگاه تربیت مدرس در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: دکتر عادل آذر در دوران زندگی خود منشأ خیر و برکات علمی و اجرای بود که از جمله آنها می توان به تدوین و تالیف بیش از ۵۰کتاب تخصصی، بیش از ۳۵۴مقالات علمی در مجلات داخلی، ۱۰۳مقاله در مجلات بین المللی و ‌۹۷مقاله علمی در همایش های داخلی و خارجی اشاره کرد.دانشجو ادامه داد: دکتر عادل آذر همچنین در ارتباط با صنعت و جامعه کاربردی عملکرد ارزنده و موثری داشت و بیش از ۴۷تحقیقات کاربردی موثر را به ثمر رساندند.

 وی یادآور شد: ریاست دیوان محاسبات،‌ ریاست مرکز آمار ایران، ‌نماینده مجلس شورای اسلامی، ریاست دانشکده،‌ عضویت در شوراهای متعدد تخصصی و در دولت جدید نیز به عنوان مشاور رییس جمهور و رییس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی از جمله برخی سوابق ارزنده این استاد فرهیخته بوده است.

رییس دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: عادل آذر از جانبازان دفاع مقدس و از دوستداران و پیروان ولایت و عاشقان امام حسین (ع) بود و انسانی خوش اخلاق، ‌منظم،‌ مدیری مدبر و دانشمند و استادی فرهیخته و محبوب بود.دانشجو ،فقدان این بزرگمرد را برای جامعه فرهیخته دانشگاه تربیت مدرس و کشور ضایعه بزرگی عنوان کرد و درگذشت ناباورانه وی را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور به ویژه به خانواده معظم و داغدار ایشان تسلیت گفت.

در ادامه خداداد حسینی رییس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس در سخنانی با بیان ویژگی های علمی واخلاقی دکتر آذر تصریح کرد: دوست و برادر ارجمند عادل آذر استادی دانا و توانا و مصداق واقعی عالم اهل عمل بود و سرمایه بزرگی برای جامعه علمی و نظام اجرایی کشور بود.وی افزود: این استاد دانشگاه مرد میدان و عمل و علم بود و در دوران جنگ تحمیلی به عنوان رزمنده ای مجاهد و ایثارگر ، در سنگر علم و دانش به عنوان فردی فاضل ، دانشمند و با اخلاقی نیکو و در حوزه مدیریتی و اجرا نیز مدیری مدبر و توانمند بود و همواره برای عزت و سربلندی کشور دغدغه داشت و تلاش می کرد.

رییس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: عادل آذر دارای انبوهی تجربه، ‌خردورزی،‌ دینداری، شاگرد پروری و خیرخواهی به دیگران بود. جامعه علمی و دانشگاه تربیت مدرس یکی از استادان بزرگ و فرهیخته خود را از دست داد و صد حیف و افسوس که این استاد بزرگ در اوج شکوفایی و ثمردهی جامعه علمی و مدیریت کشور را با فقدان خود عزادار کرد.

در ادامه حجت الاسلام سعدی عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس دانشگاه امام صادق، دکتر آذر را مصداق عالم به علم نافع توصیف کرد و گفت: ایشان معلمی زبردست، دانشجو پرور و استاد پرور بود و مصداق عالم به علم نافع هم نسبت به حل مسایل اجتماعی و هم نسبت به تربیت و ‌آموزش نسل جدید بود.

سید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران هم در مراسم تشییع در سخنانی ضمن عرض تسلیت به جامعه دانشگاهی و خانواده آن مرحوم، این روز را برای جامعه به ویژه جامعه علم مدیریت غم‌بار توصیف کرد و گفت: با درگذشت این استاد فرهیخته، شاهد ضربه بزرگی در علم مدیریت هستیم و امیدواریم شاگردان استاد این خلأ را پرکنند.وی اظهار داشت: نزدیک سه دهه در کسوت‌های مختلف از شاگردی تا همکاری دانشگاهی و همکار سازمانی با ایشان افتخار آشنایی داشتم. دکتر عادل آذر استادی خبره و عاشق معلمی بودند و این عشق در تک تک دانشجویان ایشان قابل توصیف است.

مقیمی تاکید کرد: ایشان در علم سیاست نیز سبکی ارائه دادند و نشان دادند که می‌توان با اخلاق نیز سیاستمدار موفقی بود.رییس دانشگاه تهران ابراز امیدواری کرد که همه ما بتوانیم منش، رفتار، سعه صدر، اخلاق‌مداری و سلوک علمی و اجرایی ایشان را پیاده کنیم.

در این مراسم حجت الاسلام ساداتی نژاد مسوول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس بر پیکر مرحوم دکتر عادل آذر نماز را اقامه کرد . شایان ذکر است پیکر مرحوم عادل آذر در شهر دهلران زادگاه وی به خاک سپرده شود.

تصاویر:

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


٠٩:١٥ - 1401/05/10    /    شماره : ٧٢٣٢    /    تعداد نمایش : ٣٠٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: