موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی، مجموعه ­ای وابسته به نهاد ریاست جمهوری و تحت نظارت وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است. این موسسه دارای گروههای آموزشی مدیریت، حقوق، اقتصاد و سیستمها می باشد و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

 هم اینک تعداد 123 دانشجوی دکتری و تعداد  217  دانشجوی کارشناسی ارشد در موسسه مشغول به تحصیل می باشند. در حال حاضر 30 هیات علمی تمام وقت در موسسه فعالیت دارند که مجدانه فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشجویان را پیگیری می کنند و در صورت نیاز از همکاری نیمه وقت/پاره وقت سایر دانشگاهها نیز استفاده می شود.

وجود کلاسهای فوق برنامه از مزیتهای بارز موسسه است که بر اساس درخواست دانشجویان و یا تشخیص گروههای آموزشی بدون هیچ محدودیتی برگزار می شود و دانشجویان می توانند در حوزه هایی خارج از موصوبات درسی، اندوخته داشته باشند.

وجود امکانات آموزشی، کتابخانه­ ای، ورزشی، فرهنگی و خوابگاهی به گونه ­ای است که محیطی مناسب برای آموزش و پژوهش دانشجویان را فراهم می­نماید.

کتابخانه موسسه، کتابخانه ­ای دانشگاهی - تخصصی است که به منظور تحقق هدف ­های آموزشی و پژوهشی موسسه در راستای خدمات­ رسانی و اشاعه دانش، هم‌زمان با موسسه تاسیس شده است. مجموعه منابع این کتابخانه در زمینه­ های موضوعی مدیریت، اقتصاد، حقوق، برنامه­ ریزی و توسعه، به صورت های چاپی و الکترونیکی فراهم شده است. منابع به زبان­های فارسی، عربی و انگلیسی در دسترس استفاده کنندگان قرار می‌ گیرد.

 

در بحث ورزش موسسه امکاناتی مانند استخر، زمین فوتسال، تنیس روی میز را برای دانشجویان فراهم آورده و در راستای اهمیت به بحث ورزش در موسسه، مسابقاتی را در دهه فجر در موسسه برگزار می­نماید و به تیم ها و نفرات اول تا سوم هدایایی نقدی اعطا می­نماید.

 

خوابگاه موسسه، خوابگاهی با امکانات مناسب جهت دانشجویان دختر و پسر موسسه می باشد. ظرفیت این خوابگاهها به گونه ای است که تمام دانشجویان پذیرفته شده را پاسخگو می­باشد و از نظر مکانی در مرکز شهر واقع شده است که دسترسی خوبی را به تمام نقاط شهر فراهم می­کند. این خوابگاهها دارای امکاناتی همچون wifiو سالن مطالعه و  مجهز به وسایل ورزشی می­باشد.