چاپ        ارسال به دوست

تخصيص اعتبارات عمراني استان تهران در سال ۱۴۰۱ بي سابقه بوده است

 

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران گفت: اعتبار سال گذشته براي تملك دارايي هاي سرمايه اي بالغ بر ۲۱۰۰ ميليارد تومان بود كه ۱۸۰۰ ميليارد تومان آن تخصيص يافت و اين رقم در بالاترين سطح تخصيص اعتبار طي سالهاي گذشته محسوب مي شود.
به گزارش مركز روابط عمومي و امور بين الملل سازمان برنامه بودجه به نقل از  روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران، «علاء الدين ازوجي»  مهمترين چالش هاي استان تهران را آسيب هاي اجتماعي، مشكلات زيست محيطي، زير ساخت هاي آموزشي و عمومي، آلودگي هوا، آب و فاضلاب، حمل و نقل برون شهري و حوزه سلامت و بهداشت شمرد و افزود: با توجه به جمعيت استان تهران كه بيشتر ناشي از مهاجرت شكل گرفته است، زير ساخت هاي لازم پاسخگوي نياز مردم نيست و اين چالش ها مبناي سياستگذاري، برنامه ريزي و بودجه ريزي شده است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان تهران با بيان اينكه از نظر شاخص ها، شهرستان هاي استان تهران به غير از شهر تهران، يكي از استان هاي كمتر برخوردار كشور است، گفت: رويكرد ما حركت به سمت رفع و كاهش مشكلات شهرستان‌ها و فراهم كردن زيرساخت‌ براي بهبود شاخص هاي سلامت، آموزش، فرهنگ و اقتصاد و تسهيل كسب و كار خواهد بود.
وي با اشاره به محدوديت دسترسي خانواده هاي ساكن شهرستان‌هاي استان تهران به مراكز بهداشتي و درماني گفت: طبق مصوبات سفر رئيس جمهور محترم، منابع ساخت و تجهيز ۱۵ بيمارستان در استان تهران تخصيص داده شد كه تعدادي از اين بيمارستان ها به بهره برداري رسيدند و بخش ديگري نيز، امسال و سال آينده در مدار خدمت رساني قرار مي گيرند.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان تهران با اشاره به اعتبارات استان تهران در حوزه هاي عمراني و هزينه اي اظهار داشت: اعتبار سال گذشته براي تملك دارايي هاي سرمايه اي بالغ بر ۲۱۰۰ ميليارد تومان بود كه ۱۸۰۰ ميليارد تومان آن تخصيص يافت و اين رقم در بالاترين سطح تخصيص اعتبار طي سالهاي گذشته محسوب مي شود.
وي اتمام طرح هاي نيمه تمام و تكميل پروژه هاي اولويت دار را از اهداف اصلي دولت سيزدهم بيان كرد تا مردم سريع‌تر از خدمات اين طرح ها بهره مند شوند.
وي درباره توسعه «اقتصاد هوشمند» و «خدمات نوين» و راهكارهاي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران براي آن گفت: با توجه به اينكه زيرساخت‌هاي اقتصاد دانش‌بنيان از جمله وجود ۵۰ درصد شركت هاي دانش بنيان كشور، بخش عمده دانشگاه ها و فارغ التحصيلان در استان تهران قرار دارد، اين استان به يكي از سه استان برتر جنوب غرب آسيا در حوزه دانش بنيان تبديل شده است. ضمن اينكه رويكردهاي كسب و كار و اقتصاد بايد تغيير كند و بر اساس آمايش سرزميني استان تهران، ارائه خدمات و توسعه صنايع و كسب و كار در حوزه دانش‌بنيان و خدمات نوين خواهد بود.
«علاءالدين ازوجي»، استان تهران را داراي چهار كاركرد اصلي بيان كرد و افزود: كاركرد ملي استاني، مقايسه استان تهران با ساير استان ها، مقايسه نظام شهري استان با ساير پايتخت هاي منطقه و مقايسه بين المللي از مهمترين كاركردهاي استان تهران است و در واقع اين استان، پيشاني سياستگذاري كشور محسوب شده و هر رويداد توسعه اي كه در استان تهران اتفاق مي افتد، به كل كشور تسري مي يابد و به عنوان الگويي براي ساير استان ها معرفي مي شود.


١٢:٥٦ - 1402/04/05    /    شماره : ٨٥٥٨    /    تعداد نمایش : ١٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: