چاپ        ارسال به دوست

تسلیت جمعی از مسئولان و مقامات کشوری در پی درگذشت مرحوم « دکتر عادل آذر»

رئیس جمهور، رئیس مجلس ، رئیس قوه قضاییه و جمعی از مسئولان در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت مرحوم دکتر آذر رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی را تسلیت گفتند.

* پیام تسلیت رئیس جمهور

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت عادل آذر آورده است: این استاد دانشگاه و مدیر پرتلاش و توانمند، در جایگاه‌های مختلف خدمتگزاری از جمله نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، ریاست دیوان محاسبات کشور و مرکز آمار ایران و در این دولت به عنوان مشاور رئیس‌جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی با انجام فعالیت‌های ارزنده، نام و یادی نیک از خود باقی گذاشت.

متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم

درگذشت خدمتگزار متعهد، همکار عزیز و گرامی مرحوم جناب آقای عادل‌آذر موجب تأثر فراوان شد.

این استاد دانشگاه و مدیر پرتلاش و توانمند، در جایگاه‌های مختلف خدمتگزاری از جمله نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، ریاست دیوان محاسبات کشور و مرکز آمار ایران و در این دولت به عنوان مشاور رئیس‌جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی با انجام فعالیت‌های ارزنده، نام و یادی نیک از خود باقی گذاشت.

اینجانب مصیبت وارده را به خانواده محترم، عموم بستگان و  دوستداران آن مرحوم تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای ایشان علّو درجات و همجواری با صالحان و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

* رییس مجلس درگذشت عادل آذر را تسلیت گفت

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی هم در پیامی درگذشت عادل آذر رئیس موسسه عالی آموزش و پزوهش مدیریت و برنامه ریزی و رئیس سابق دیوان محاسبات کشور و نماینده دوره هفتم مجلس را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم 

إِنَّاللّه و إِنّاإِلَیهِ رَاجِعُونَ

درگذشت خدمتگزار صدیق و پرتلاش آقای دکتر عادل آذر رئیس موسسه عالی آموزش و پزوهش مدیریت و برنامه ریزی و نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه  دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره و رییس سابق دیوان محاسبات کشور موجب تاسف و تاثر گردید.

 ایشان از مدیران توانمند کشور در حوزه‌های اقتصادی، مالی و برنامه‌ریزی بودند که سالها در مسئولیت‌های متعدد ازجمله ریاست مرکز آمار ایران‌ و موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی و تدریس در دانشگاه‌ها خدمات شایانی را به کشور داشتند .ضمن عرض تسلیت به مردم شریف استان ایلام ، خانواده محترم و سایربستگان، برای آن  فقید سعید رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

محمدباقر قالیباف‌

رئیس‌مجلس‌شورای‌اسلامی

* پیام تسلیت معاون اول رئیس جمهور

معاون اول رییس جمهور در پیامی درگذشت عادل آذر مشاور رئیس جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی را تسلیت گفت.

متن پیام  محمد مخبر به شرح زیر است: 

انالله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت جناب آقای دکتر عادل آذر مشاور رئیس جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی موجب اندوه و تأثر شد.

مرحوم عادل آذر که نمایندگی مردم استان ایلام در ‌مجلس هفتم و ریاست دیوان محاسبات کشور و ریاست مرکز آمار ایران را در کارنامه خود دارد، در دوران حیات خویش در جایگاههای مختلف خدمات ارزنده‌ای به مردم و کشور ارائه کرد.اینجانب درگذشت این مدیر خدوم را تسلیت می‌گویم و از خداوند منان برای آن مرحوم رحمت و غفران واسعه الهی و برای خانواده محترمش صبر و اجر مسألت دارم.

محمد مخبر

معاون اول رئیس جمهور

* معاون پارلمانی رئیس جمهور درگذشت عادل آذر را تسلیت گفت

معاون امور مجلس رئیس جمهور در پیامی با ابراز تاثر و تالم خاطر از درگذشت این استاد و مدیر توانمند، این مصیبت را به خانواده و آشنایان مرحوم عادل آذر تسلیت گفته و برایشان  صبر و شکیبایی مسئلت کرد .

متن پیام  سید محمد حسینی به این شرح است:

هو الحی، کل نفس ذائقة الموت و إنما توفون اجورکم یوم القیامة

خبر درگذشت برادر عزیز عادل آذر عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، مشاور رئیس جمهور، رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی، رئیس سابق دیوان محاسبات کشور و مرکز آمار و نماینده پیشین مردم دهلران، دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی، در شب اول ماه محرم موجب تأثر و تألم خاطر شد.

این مصیبت را به خانواده گرامی، اقوام و آشنایان این استاد ارجمند و مدیر توانمند تسلیت عرض می‌کنم و از خدای منان برای آنان شکیبایی و اجر و  برای آن عزیز سفر کرده شفاعت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، رحمت واسعه‌ی الهی و علو درجات مسئلت می کنم.
روحش شاد و یادش گرامی باد

سید محمد حسینی
معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس

* سخنگوی دولت درگذشت عادل آذر را تسلیت گفت

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در پیامی درگذشت عادل آذر رئیس سابق دیوان محاسبات کشور و نماینده دور هفتم مجلس را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

درگذشت همکار گرامی جناب آقای دکتر «عادل آذر»، مشاور رئیس‌جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی، موجب تاثر فراوان شد. 

ایشان در طول عمر پربرکت خود در کسوت‌های مختلف در دانشگاه و مسئولیت های اجرایی همچون ریاست دیوان محاسبات، نمایندگی مجلس شورای اسلامی و ریاست مرکز آمار منشا خدمات فراوانی برای کشور بودند. ضایعه فقدان ایشان را به خانواده‌ و همکاران‌شان تسلیت عرض می‌کنم؛ از خداوند منان برای آن مرحوم غفران و رحمت و برای بازماندگان صبر جزیل مسألت دارم.

علی بهادری جهرمی  سخنگوی دولت

 


١٢:٣٤ - 1401/05/09    /    شماره : ٧٢٢٦    /    تعداد نمایش : ٥٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: