چاپ        ارسال به دوست

بیست و یکمین کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از کرونا به ریاست دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور و رئیس موسسه برگزار شد

در جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری کرونا صورت گرفت:

ارایه گزارش نحوه و روند اجرایی پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا

بیست و یکمین کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری کرونا به ریاست دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور و با حضور نمایندگان وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی و نمایندگان بانک های عامل درخصوص نحوه و روند اجرایی پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به اقشار آسیب دیده و بنگاه های اقتصادی ارایه و بر ضرورت پرداخت سریع، آسان و استفاده از ظرفیت تمامی بانک های سراسر کشور جهت ارایه تسهیلات به آسیب دیدگان ناشی از شیوع کرونا تاکید شد.

در این جلسه از تلاش ها و اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی و بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات به خانواده ها و بنگاه های آسیب دیده بدون مراجعه حضوری در شعب بانک ها قدردانی و بر ضرورت بهره گیری از پتانسیل های بانکداری الکترونیکی تاکید شد.

در ادامه نیز پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره درخواست معافیت کلیه کالاها و تجهیزات اهدایی از سایر کشورها به ایران جهت مقابله با ویروس کرونا از پرداخت هرگونه عوارض گمرکی و هزینه های انبارداری و همچنین ترخیص با فوریت این کالاها و تجهیزات بحث و بررسی شد.

همچنین گزارش و پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه درباره پرداخت هزینه های مرتبط و غیرمترقبه بیمارستان ها و مراکز نگهداری از سالمندان از محل منابع هدفمندسازی یارانه ها درسال ۹۸ ارایه شد.


٠٨:٠٠ - 1399/04/28    /    شماره : ٤٥٣٢    /    تعداد نمایش : ٥٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: