قابل توجه اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، مراکز و موسسه‌های پژوهشی

1-    نسخه نهایی درخواست‌های پیشنهادیه برای طرح‌های پژوهشی (RFPs) اولویت‌دار مصوب موسسه، پس از طی فرآیند تهیه و بازبینی در کارگروه برنامه‌ریزی و ارزیابی طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی، به ترتیب تایید، در تارنما بارگذاری و فراخوان خواهند شد.

2-    پیشنهادیه‌ها باید حتماً در قالبی که همراه فراخوان بارگذاری شده، تنظیم و با رزومه به‌روز اعضای تیم پژوهش به نشانی رایانامه researchdep94@gmail.com فرستاده شود تا امکان مقایسه برای کارگروه فراهم باشد.

3-    پیشینه و منابع پژوهش‌های موجود (گزارش طرح، پایان‌نامه، مقاله و ...) در زمینه موضوعی هر RFP که توسط کارشناسان واحد کتابخانه و منابع مرجع موسسه در پایگاه‌های اطلاعاتی و فهرستگان معتبر داخلی جستجو شده، در برگ آخر فایل آن در دسترس تهیه‌کنندگان پیشنهادیه است تا نوآوری طرح‌نامه ارسالی در نظر باشد و از ارایه کارهای تکراری پرهیز شود. روشن است که این امر برای کارگروه در گزینش پیشنهاد برتر در رقابت میان گزینه‌های دریافتی، بسیار مهم است.

4-    سقف مدت انجام طرح در فراخوان همه RFPها برای کل اولویت‌های پژوهشی، حداکثر 8 ماه است (برای رسیدن به نتایج تا پایان دولت مستقر) و برای پیشگیری از میل کردن پیشنهادیه‌ها به سقف مجاز زمانی، تاکید می‌شود که در شرایط فنی و کیفی و محتوایی برابر، اولویت انتخاب با گزینه‌ای است که پیشنهاد زمانی کمتری دارد.

5-    مهلت دریافت پیشنهادیه‌ها 3 هفته (21 روز) پس از بارگذاری RFP مربوطه در تارنمای موسسه است و پس از آن، موارد دریافتی در نخستین نشست کارگروه، بررسی و تصمیم‌گیری خواهند شد. ‌در صورت نیاز، پيشنهاددهندگان برتر با هدف توضیح دربارة طرح خود و پاسخ به پرسش‌ها به نشست کارگروه دعوت مي‌شوند.

6-    موسسه، الزامی به اعلام دلایل (کیفی، مالی، زمانی، ...) رد پیشنهادیه‌های دریافتی ندارد و صرف ارسال طرح‌نامه از این نظر حقی را برای تدوین‌کننده پدید نمی‌آورد.

7-    پیشنهادیه برتر برای بررسی و تصویب نهایی در دستور کار شورای پژوهشی گذاشته می‌شود. معاونت پژوهشی، موظف به ابلاغ رای شورا (اصلاح، پذیرش یا رد طرح) به ارایه‌دهنده پیشنهادیه برگزیده است.

 

دفتر طرح‌های معاونت پژوهشی موسسه

تیرماه سال 1399

 

درخواستهای پيشنهاديه برای طرح مطالعاتی کوتاه‌مدت یا پژوهشی (Request For Proposal)


1- بررسي ابعاد مديريتي و حقوقی و هماهنگ‌سازی موسسه‌های خيريه در رويارويي با آسیب‌ها در حوزه حمایت‌های اجتماعی و بحران‌های طبیعی

2-چارچوب مناسب سياست‌گذاري پولي براي كنترل تورم در شرايط نامتعارف تحریم و ناترازي بودجه

3-بررسي عوامل نوسان‌ساز بازار ارز در اقتصاد ايران و ارايه راهكارهاي مناسب در كاهش آنها

4-بررسي ساختار سازماني موجود مبارزه و پيشگيري از فساد اقتصادی در ايران و پيشنهاد ساختار مناسب

 

فرم پيشنهاد طرح پژوهشی ویرایش تیر 1399