پرسش های متداول طرح های پژوهشی


1. محورهای اصلی طرح‌های پژوهشی موسسه پیرامون چه موضوعاتی هستند؟
موضوعات کلان و بخشی که بتوانند به راه‌کارها و سیاست‌های مناسبی برای مسایل اقتصادی کشور در حوزه‌های مختلف منجر شوند.

2. چه کسانی می‌توانند در فراخوان طرح‌های پژوهشی شرکت کنند؟
کلیه‌ی افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند در فراخوان طرح‌های پژوهشی موسسه شرکت نمایند.

3. نحوه‌ی دسترسی به محتوا و سرفصل هر فراخوان به چه صورت است؟
جهت اطلاع از محتوا و سرفصل هر فراخوان بر روی قسمت "اطلاعات بیشتر" در صفحه اصلی فراخوان کلیک نمایید. از این صفحه می‌توانید اطلاعات مربوط به RFP و دستورالعمل انجام طرح پژوهشی را دریافت نمایید.

4. برنامه زمان‌بندی فراخوان‌ها و مهلت ارسال آنها به چه صورت است؟
برای هر یک از فراخوان‌ها متناسب با موضوع یک فرصت سه تا پنج هفته‌ای جهت تدوین و ارسال پیشنهادیه تعیین می‌شود. متقاضیان شرکت در فراخوان ملزم هستند تا قبل از پایان زمان اعلام شده فراخوان، پروپوزال طرح را به موسسه تحویل دهند.

5. چه شرایط و ضوابطی برای پذیرش طرح پیشنهادی وجود دارد؟
1) پروپوزال ارسالی باید در چارچوب فرم پروپوزال طرح‌های پژوهشی تهیه و تدوین گردند.
2) پیشنهاددهنده بایستی کلیه سوالات و اطلاعات درخواستی در فرم پروپوزال طرح‌های پژوهشی را به صورت کامل و دقیق تکمیل نماید.
3) محتوای پروپوزال ارسالی باید در چارچوب محتوای RFP تهیه شده باشد.
4) شرح خدمات ارسالی باید رئوس شرح خدمات تدوین شده در RFP را شامل شده و در حد امکان حاوی جزئیات باشند.
5) پیشنهاد دهنده باید از صلاحیت‌های علمی لازم برخوردار باشد.
6) پیشنهاد ارائه شده باید امتیاز لازم را کسب نماید.
7) پروپوزال منتخب براساس مجموعه امتیازات کسب شده براساس نتایج ارائه آنها در جلسه شورای پژوهشی موسسه توسط شورای پژوهشی تعیین و انتخاب می‌شود.

6. دسترسی به دستورالعمل پیشنهاد طرح پژوهشی به چه صورت است؟
جهت دریافت دستورالعمل پیشنهاد طرح پژوهشی کافی است در صفحه اصلی فراخوان بر روی قسمت اطلاعات بیشتر کلیک کنید، در صفحه‌ی مختص هر فراخوان امکان دریافت RFP، فرم پروپوزال و دستورالعمل تهیه و ارسال پروپوزال میسر است.

7. آیا برای اطلاع از جزئیات فراخوان طرح‌های پژوهشی تمهیداتی در نظر گرفته شده است؟
برای اطلاع از جزئیات فراخوان طرح‌های‌ پژوهشی در صفحه اصلی فراخوان روی قسمت "اطلاعات بیشتر" کلیک نمایید. در این صفحه نکات مربوط به محور و زمان‌بندی طرح‌های پژوهشی به همراه فایل‌های مربوط به تهیه و تدوین پروپوزال طرح پژوهشی در اختیار کاربران محترم قرار می‌گیرد. همچنین کلیه فراخوان‌های پژوهشی در صفحه نخست (اصلی) سایت موسسه اطلاع‌رسانی خواهند شد.

8. آیا دسترسی به فراخوان‌های بعدی بدون مراجعه به سایت نیز امکان‌پذیر است؟
بله، برای اطلاع از فراخوان‌های بعدی کافی است به صفحه‌ی اصلی فراخوان طرح‌ها وارد شده و در قسمت ثبت‌نام، آدرس ایمیل و شماره همراه خود را وارد کنید تا به محض انتشار فراخوان به صورت پست الکترونیکی و پیامک اطلاع‌رسانی لازم در خصوص فراخوان‌های طرح‌های پژوهشی صورت پذیرد.

9. مدت زمان لازم جهت رد یا قبول طرح های پیشنهادی از طرف موسسه چقدر است؟
حداکثر یکماه از آخرین فرصت برای ارسال پروپوزال ها در هر فراخوان، پذیرش یا عدم پذیرش پروپوزال به اطلاع پیشنهاد دهنده خواهد رسید.

10. نحوه اطلاع رسانی رد یا قبول طرح های پیشنهادی به چه شکل است؟
دفتر طرح‌های پژوهشی در اولین فرصت (حداکثر دو روز کاری) بعد از تصمیم‌گیری در خصوص پروپوزال های ارسالی، مراتب پذیرش یا عدم پذیرش پروپوزال را بصورت مکتوب به اطلاع پیشنهاد دهندگان خواهد رساند.

11. معیارهای موسسه به منظور تعیین هزینه انجام یک پژوهش به چه صورت است؟
مبلغ پروژه براساس تخصص محقق و تیم پژوهشی، تعداد ساعات مرتبط با شرح خدمات و سطوح تخصص محقق و تیم پژوهشی توسط کمیته قیمت تعیین می‌شود.

12. آیا امکان دسترسی به فهرست طرح‌های انجام یافته در موسسه فراهم است؟
کاربران می‌توانند برای دسترسی به طرح‌های انجام یافته در موسسه از قسمت "معاونت پژوهشی" منوی "طرح‌های پژوهشی" را انتخاب و وارد قسمت "فهرست طرح‌های پژوهشی" شوند. در این صفحه دو جدول به تفکیک طرح‌های پژوهشی در دست انجام و طرح‌های پژوهشی پایان یافته براساس سال موجود است که شناسنامه و خلاصه مدیریتی طرح‌ها را می‌توانند از جداول دانلود کنند.

13. چگونه می‌توان از طرح‌های انجام گرفته در سنوات قبل مطلع شد؟
کاربران می‌توانند برای دسترسی به طرح‌های انجام یافته در موسسه از قسمت "معاونت پژوهشی" منوی "طرح‌های پژوهشی" را انتخاب و وارد قسمت "فهرست طرح‌های پژوهشی" شوند. در این صفحه دو جدول به تفکیک طرح‌های پژوهشی در دست انجام و طرح‌های پژوهشی پایان یافته براساس سال موجود است که شناسنامه و خلاصه مدیریتی طرح‌ها را می‌توانند از جداول دانلود کنند.

صفحه اصليدرباره موسسهمعاونت پژوهشیمعاونت آموزشي و دانشجويي معاونت توسعه تماس با ما
کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی میباشد
Copyright © 2015 www.imps.ac.ir All rights reserved