پرسش های متداول انتشارات


1. ارسال اثر به موسسه چگونه  انجام می‌شود؟
مولفان و مترجمان می بایستی رزومه خود را همراه با یک نسخه اثر تالیفی و یا ترجمه ای منضم به توضیحاتی درباره اثر طی نامه ای به معاون پژوهشی موسسه ارسال نمایند.در مورد آثار ترجمه ای پیشنهادی موسسه ،با مراجعه به سایت موسسه نسبت به انتخاب و پیشنهاد آثار معرفی شده برای ترجمه ،اقدام می شود.

2. فرایند تایید و انتخاب یک اثرچگونه است ؟
به صورت کلی کارگروهی 3 نفره به انتخاب رئیس شورای انتشارات تشکیل می­ شود. کارگروه یادشده با دریافت نظرات اساتید و خبرگان امر به صورت دوره­ای عناوینی از آثار علمی کاربردی و معتبر خارجی را تهیه و به شورای انتشارات پیشنهاد می‌کنند. پس از تصویب عناوین، از طریق انتشار فراخوان عمومی نسبت به انتخاب مترجم اقدام می­شود. همچنین شورای انتشارات براساس پیشنهاد تالیف یا ترجمه آثار خارجی دریافتی از اساتید و مترجمان در مورد چاپ آثار تالیفی و یا ترجمه­ای تصمیم ­گیری می نماید.
به منظور انجام فرایند داوری کتاب­های تألیفی و ترجمه­ ای اعم از سفارشی و پیشنهادی، 2 نفر از بین اساتید و صاحبنظران بنا به نظر شورای انتشارات و یک نفر داور از داخل موسسه به انتخاب معاون پژوهشی انتخاب می­ شوند. نتایج داوری­ها در شورا مطرح و تصمیم نهایی درمورد تائید یا رد اثر برعهده شورا خواهد بود. درمورد چاپ کتاب برگرفته از آثار علمی مربوط به طرح­های پژوهشی و
 فعالیتهای گروه­های پژوهشی موسسه، ارجاع به یک داور داخلی کفایت می­ کند.

3. معیارهای ارزیابی آثار شامل چه مواردی می باشد؟
1.میزان مرتبط بودن اثر با اهداف و مأموریت­های موسسه
2.کیفیت اثر
3.میزان تأثیرگذاری
4.فروش و بازاریابی
 
4. استانداردهای نگارشی موسسه چگونه است؟
آثار دریافتی حتی المقدور می بایستی مطابق جدول استانداردهای نگارشی آثار باشد.

5. پس از تصویب کتاب پیشنهادی ،آماده سازی ادبی و هنری (ویراستاری ،نمونه خوانی و صفحه آرایی و طراحی جلد) چگونه انجام می شود؟
اثر حروفچيني شده براي مطابقت با استانداردهاي ويرايشي كه برگرفته از رسم‌الخط فرهنگستان زبان فارسي است به ويراستاران خبره ارسال مي‌شود. پس از اصلاح متن و نمونه خواني و صفحه‌آرايي مطابق استانداردهاي دفتر، اثر توسط كارشناسان دفتر بازبيني و تاييد مي‌شود.انجام و هزینه آماده سازی ادبی و هنری بر عهده موسسه می باشد .

6. در صورتی که اثر نیاز به ویرایش علمی داشته باشد هزینه ویرایش بر عهده کیست؟
چنانچه اثر بر اساس تصمیم شورای انتشارات نیاز به ویرایش علمی داشته باشد با اعلام به مولف یا مترجم ویراستار صاحب صلاحیتی توسط شورا انتخاب و هزینه انجام این کار بر عهده مولف یا مترجم می باشد.
 
7. چگونه می توان کتابها را خریداری کرد؟
در حال حاضر می توان با مراجعه حضوری به موسسه و یا از طریق تماس با شماره تلفن 26116852 نسبت به خرید کتاب اقدام نمود.
صفحه اصليدرباره موسسهمعاونت پژوهشیمعاونت آموزشي و دانشجويي معاونت توسعه تماس با ما
کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی میباشد
Copyright © 2015 www.imps.ac.ir All rights reserved