چاپ        ارسال به دوست

در بیست‌وپنجمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مطرح شد: رشد ۱۶۸ درصدی پرداخت تسهیلات کرونایی

تسهیلات پرداختی به کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا در یک ماه گذشته با افزایش ۱۶۸ درصدی به ۳۷۵۴ میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، از مجموع این رقم، ۲۷۹۱ میلیارد تومان به رسته‌های ۱۴گانه و ۹۶۳ میلیارد تومان به شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل پرداخت شده است.

تا تاریخ ۱۶ شهریورماه امسال از مجموع ۸۹۵۶ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی از سوی  رسته‌های ۱۴ گانه، ۳۱ درصد پرداخت شده و ۵۶ درصد نیز در دست بررسی شعب بانکی است که قرار است به زودی پرداخت شود. در فاصله زمانی ۲۱ مردادماه تا ۱۶ شهریور امسال، به طور خالص ۵۰۴ میلیارد تومان تسهیلات از ارزش پرونده‌های شعب کم شده است. 
در فاصله ۲۱ مرداد تا ۱۶ شهریور، ۱۵۳۰ میلیارد تومان درخواست تسهیلات یعنی به طور میانگین روزانه ۵۸ میلیارد تومان وارد سامانه کارا شده و ۱۷۴۲ میلیارد تومان یعنی به طور میانگین روزانه ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات از شعب بانک خارج شده است. استان‌های مازندران، آذربایجان غربی، ایلام و قم، بهترین عملکرد را در پرداخت تسهیلات در این مدت داشته‌اند.
 دکتر محمد نهاوندیان در این جلسه بر تسریع پرداخت تسهیلات از سوی شبکه بانکی تاکید کرد و گفت: شبکه بانکی کشور باید سعه صدر و احساس مسئولیت ملی نسبت به پرداخت تسهیلات به کسب و کارها اقدام کند.
بیست‌وپنجمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه با حضور دکتر نهاوندیان، رئیس کارگروه، و تعدادی از نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان ها و اعضای کارگروه تشکیل شد.


٠٩:١٦ - 1399/06/18    /    شماره : ٤٩١٨    /    تعداد نمایش : ٣٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: