چاپ        ارسال به دوست

قرارداد‌های موقت باید اصلاح شود

ربیعی در مصاحبه با شبکه یک سیما؛
وزیر تعاون: موضوع قرارداد‌های موقت فقط مخصوص شغل‌های غیر مستمر است و بنا نیست قرارداد‌های موقت بسیار زیادی در موضوع شغل‌های مستمر منعقد شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ علی ربیعی در مصاحبه با شبکه یک سیما، مهمترین برنامه کاریش در سال 97 را کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال خواند و افزود: توزیع پول شغل ایجاد نمی کند.
وی گفت: خوشبختانه در سال های اخیر با روند خوبی در بحث رشد اقتصادی مواجهیم اما در دوران رشد بدون اشتغال هستیم که البته این موضوع پدیده ای جهانی است.
ربیعی افزود: ما در روستاها اقدامات آزمایشی را برای افزایش اشتغال انجام داده ایم و هم اکنون 300 تا 400 هزار نفر در سال به شغل دسترسی پیدا نمی کنند.

 

قرارداد‌های موقت باید اصلاح شود


وی با اشاره به اینکه بخش خدمات مولد از 46 درصد به 60 درصد رسیده است، گفت: ما در بخش کشاورزی شاهد افزایش نبوده ایم اما بخش خدمات می تواند موجب ایجاد اشتغال هر چه بیشتر شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین بر لزوم کسب مهارت در میان ایرانیان تاکید کرد و افزود: هر قشری از جامعه باید مهارتی کسب کند.
ربیعی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات وزارتخانه مطبوعش در بحث حذف قراردادهای موقت گفت: ما در برابر قراردادهای سفید امضا به شدت ایستادیم اما در بحث قراردادهای موقت نیازمند اصلاح هستیم و برخی از قوانین و بخشنامه ها به گونه ای سوءاستفاده می کنند که حاصل آن انعقاد قراردادهای موقت شده است که امنیت شغلی کارگران را به خطر می اندازد.


١٠:٣٨ - 1396/09/12    /    شماره : ٣٥٦٩    /    تعداد نمایش : ١١٤کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی میباشد
Copyright © 2015 www.imps.ac.ir All rights reserved