چاپ        ارسال به دوست

سفیر ایران در مالزی بر تجاری سازی محصولات مخترعان جوان تاکید کرد

ایرنا:

به گزارش ایرنا، بلندپایه ترین دیپلمات ایران در دیدار با تیم مخترعان و مبتکران اعزامی از کشورمان به نمایشگاه و مسابقات اختراعات مالزی، ضمن تبریک موفقیت شرکت کنندگان ایرانی، نقش ابتکارات علمی و اختراعات صنعتی در توسعه کشور را مهم دانست.
تیم مخترعان جمهوری اسلامی ایران شرکت کننده در بیست و هشتمین دوره نمایشگاه و مسابقات بین المللی اختراعات مالزی به 13 مدال طلا، نقره و برنز این دوره از مسابقات دست یافت.
تیم 15 نفره نوجوانان و جوانان مخترع و مبتکر جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات بین المللی مالزی پنج مدال طلا، 6 مدال نقره و 2 مدال برنز کسب کرد.
سفیر ایران در جمع مخترعان خطاب به جوانان و نوجوانان ایرانی برگزیده این مسابقات، گفت: اینک شما با اختراعات خود وارد چرخه توسعه کشور شدید و با تجاری سازی محصولات ثبت شده، می توانید نام ایران را در دنیا پرآوازه سازید.
وی گفت که کشور و مردم باید از دستاوردها و نوآوری های صنعتی شما نوجوانان و جوانان بهره مند شوند.
داوری این نمایشگاه بین المللی مالزی را تیمی متشکل از 90 نفر از اساتید دانشگاه های مختلف کشور مالزی در حوزه های مختلف علمی بر عهده داشتند.
بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی فناوری، اختراع و نوآوری مالزی (ایتکس 2017) با حضور فعال گروهی از مخترعان و مبتکران جوان و نوجوان ایرانی از روز پنجشنبه گذشته در مرکز همایش های شهر کوالالامپور گشایش یافت و عصر شنبه بکار خود پایان داد.


٠٨:٣٧ - 1396/02/26    /    شماره : ٣١٨٣    /    تعداد نمایش : ٦١کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی میباشد
Copyright © 2015 www.imps.ac.ir All rights reserved