چاپ        ارسال به دوست

ارتقای دانش فنی کشور در صنایع فراساحل

ایرنا:

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، هفتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل با حضور کارشناسان و مدیران حرفه ای از بخش های سیاست گذاری، کارفرمایی، شرکت های طراحی و مهندسی، پیمانکاران، سازندگان تاسیسات و تجهیزات، استادان دانشگاه، اعضای انجمن های علمی و تشکل های دریایی برگزار خواهد شد.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک صنعتی شریف و دبیر هفتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل در خصوص لزوم برگزاری این همایش گفت: رشد چشمگیر تقاضا برای انرژی‌های فسیلی باعث توجه بسیاری از کشورها به منطقه خاورمیانه خصوصاً خلیج فارس و دریای خزر به عنوان منبع سرشار انرژی شده است و نگاهی گذرا به حجم سرمایه گذاری های انجام شده در این مناطق و حضور گسترده شرکتهای خارجی گواهی بر این ادعاست.
دکتر مجید عباسپور افزود: برخورداری ایران از این موهبت عظیم الهی یعنی قرار گرفتن در میان دو قطب بزرگ انرژی و وجود میدان های مشترک دریایی باید زمینه ای فراهم آورد تا شرکتهای طراحی، مهندسی و پیمانکاری بیشتری در حوزه صنایع فراساحل تشکیل و توسعه یابند.
وی یادآور شد: موفقیت این شرکت‌ها در داخل کشور از طریق اجرای پروژه‌ها و در خارج از کشور با صدور خدمات فنی و مهندسی، در گرو ارتقای دانش فنی و مهندسی آنها جهت بهبود و توسعه کیفی پروژه های ذیربط است.
عباسپور افزود: خوشبختانه طی سالهای اخیر دانش ساخت، نصب و استخراج نفت و گاز از دریاها و احداث تأسیسات مختلف جهت انتقال فرآورده ها به خشکی در حال بومی شدن است بنابراین در شرایط فعلی کشور و نظر به فرصت ها و تهدیدهای پیش رو، اتخاذ روش های صحیح و کارآمد در زمینه فناوری های به روز صنایع فراساحل و تسهیل روند ارتقای بنیه علمی و تخصصی پیمانکاران این حوزه از اهمیت خاصی برخوردار بوده و نیازمند نگاهی ملی و همه جانبه است.
این استاد دانشگاه ادامه داد: با توجه به اهمیت ارائه آخرین دستاوردها و نوآوری های فنی توسط صاحبنظران این حوزه، فعالیت های مختلفی صورت پذیرفت که نقطه قوت آن برگزاری پنج همایش ملی صنایع فراساحل بود و در ادامه پیگیری این فعالیت ها و در همایش آتی که رویکرد اصلی آن تقویت توان مهندسی در صنایع فراساحل است، مهمترین موضوعات تخصصی پیش روی بخش مهندسی شرکت های ایرانی فعال در پروژه های فراساحل نیز مورد بحث و بررسی صاحبنظران قرار می گیرد.
عباسپور خاطرنشان کرد: برگزاری هفتمین همایش صنایع فراساحل گام موثری در جهت رشد و ارتقای توان مهندسی صنایع فراساحل کشور است که بی شک همفکری و مشارکت علمی تمام کارشناسان، مدیران صنعت و استادان دانشگاهی در حوزه صنایع فراساحل ایران را می طلبد.
دبیر هفتمین همایش بین المللی صنایع فراساحل، آشنایی با فناوری‌های نو و تحقیقات در پروژه‌های فراساحل، ارتقای دانش فنی شرکت‌های طراحی و مهندسی ایرانی در پروژه‌های فراساحل، آشنایی با تجهیزات و فرآیند ساخت و نصب پروژه‌های فراساحل، تشریح جایگاه رویه‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی، معرفی روش‌های نوین در تعمیر و نگهداری ماشین آلات، سکوها و سازه‌های فراساحل، بازرسی و رده بندی در صنایع فراساحل و تبیین نقش مدیریت و نیروی انسانی در ارتقاء توان مهندسی صنایع فراساحل را از جمله اهداف این همایش بین المللی ذکر کرد.
وی همچنین از سکوهای ثابت، سکوهای شناور، رایزر و خطوط لوله، فناوری های حفاری در دریا، نصب و اجرای سازه های فراساحل، تحلیل خطوط مهار و لنگر و نگهداری و تعمیرات سازه ها و تجهیزات به عنوان محورهای اصلی همایش بین المللی صنایع فراساحل یاد کرد.


٠٨:٣٦ - 1396/02/26    /    شماره : ٣١٨٢    /    تعداد نمایش : ٦٢کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی میباشد
Copyright © 2015 www.imps.ac.ir All rights reserved