چاپ        ارسال به دوست

دکتر محمد نهاوندیان در آیین افتتاح ساختمان جدید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک: اتاق‌های بازرگانی کانون هم‌اندیشی و همکاری در اقتصاد است

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و رئیس موسسه عالی مدیریت و برنامه ریزی، اتاق‌های بازرگانی را کانون هم‌اندیشی، همکاری و همدلی در اقتصاد ایران توصیف کرد و گفت: اتاق‌های بازرگانی صرفا یک ساختمان نیستند، بلکه محلی برای تسریع مسیر همفکری بین سیاستگذار، فعال اقتصادی و اندیشمند حوزه اقتصاد است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر محمد نهاوندیان در آیین افتتاح ساختمان جدید اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی اراک اظهار داشت: امیدواریم از این بنای زیبا از این پس سرود سازندگی و آینده نگری در راستای شکوفایی اقتصاد استان و کشور نواخته شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اقداماتی که در راستای توسعه و آبادانی کشور طی سالهای اخیر انجام شده است، گفت: به رغم شرایط دشواری که بدخواهان ایران اسلامی‌به ویژه در ۲ سال اخیر بر اقتصاد کشورمان تحمیل کردند، امروز به خوبی می‌توانند ببینند که به جای موفق شدن نقشه‌های شوم آنها، التهابات فرونشسته ، تورم در حال سیر نزولی است و در ۱۰ ماهه سال ۹۸ تولید روند مثبتی به خود گرفته است و  در استانهای مختلف شاهد سرمایه‌گذاری‌های جدید هستیم.

دکتر نهاوندیان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری‌های جدید گسترده در بخش‌های مختلف اقتصادی نشان می‌دهد که ایران متوقف شدنی و این شعله خاموش شدنی نیست.

معاون اقتصادی رئیس جمهور سیاست دولت را سیاست تسهیل و گشایش دانست و گفت: امروز در مراکز تصمیم گیری کشور فضای توجه و اهتمام به نظرات بخش خصوصی و رفع مشکلات آنان حاکم است.

دکتر نهاوندیان اضافه کرد: نقشه دشمنان تحمیل انزوای اقتصادی به کشور است و باید به هر صورت ممکن این نقشه آنان را در هم شکست؛ لذا امروز وظیفه مبرم و فوری فعالان اقتصادی حراست و تقویت حضور و مشارکت کشورمان در عرصه های بازار جهانی است و بایستی حضور فرهنگی و اقتصادی خود را در جامعه جهانی هر چه بیشتر گسترش دهیم.

رئیس موسسه عالی مدیریت و برنامه ریزی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به هیچ‌وجه برنامه انزوای اقتصادی نیست بلکه به معنای افزایش توان اقتصاد ایران برای اثرگذاری و مشارکت دوسویه در اقتصاد جهانی است و امروز علیرغم هدف دشمنان برای محدود کردن اقتصاد ایران شاهد رشد صادرات غیرنفتی هستیم و سیاست راهبردی دولت در مقابله با کسانی که می‌خواهند درها را ببندند، سیاست گشایش درها است.

دکتر نهاوندیان خاطرنشان کرد: وظیفه هر کسی که در سطح سیاستگذاری کار می‌کند تسهیل، گشایش و برنامه ریزی است و وظیفه کسی که در بنگاه  اقتصادی فعالیت دارد حرکت در مسیر ایجاد شده از سوی دولت و ابتکار عمل برای گشودن درهای جدید است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: در روند حرکت اقتصادی نیازمند افزایش تعاملات بین‌المللی هستیم و باید به همه بدخواهان و دشمنان ثابت کنیم که سرمایه گذاری در ایران سودآورتر، آینده دارتر و پایدارتر است و یکی از لوازم این کار حفظ و تقویت روحیه و عملکرد همدلی، اتحاد و همفکری در داخل کشور است.

دکتر نهاوندیان با بیان اینکه دهه فجر فرصتی برای جشن گرفتن همت‌های بلند و هدف‌گیری‌های خردمندانه و تلاش‌های بلندنگرانه است ، گفت: در چهل و دوسالگی انقلاب بایستی افق روشن‌تری را برای آینده ترسیم کنیم.در این مراسم با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور از فعالان اقتصادی و برگزیدگان اتاق بازرگانی استان مرکزی تقدیر شد.


١١:٤٦ - 1398/11/18    /    شماره : ٤٣٦٣    /    تعداد نمایش : ٤٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: