چاپ        ارسال به دوست

حضور دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور و رئیس موسسه در شورای اداری استان قم و آیین تکریم از خدمات دکتر علی لاریجانی در مجلس شورای اسلامی

ایرنا- دکتر نهاوندیان در نخستین جلسه شورای اداری قم در سال ۹۹ و آیین تکریم از خدمات دکتر علی لاریجانی در سه دوره نمایندگی مردم قم در مجلس شورای اسلامی که با حضور رییس سابق مجلس، در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، گفت: قم در مقابله با کرونا رتبه اول کشوری را به دست آورده و بهترین عملکرد را در بین استان‌های کشور را از آن خودکرده است.وی گفت: قم با شدیدترین و طولانی‌ترین حالت مقابله با کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کرد اما با این‌وجود عملکرد بسیار مطلوبی را از خود بر جای گذاشته است.

معاون اقتصادی رییس جمهوری و رئیس موسسه عالی مدیریت و برنامه ریزی گفت: کرونا چالشی به وجود آورد که دولت‌ها و نظام‌ها در یک مسابقه بین‌المللی تاب‌آوری نظام سلامت و اقتصاد خود را به منصه ظهور رساندند که دراین‌بین ایران عملکرد بسیار درخشانی داشت.وی با اشاره به معیارهای موفقیت ایران در مبارزه با کرونا، ابراز داشت: وجود زیرساخت‌های درمانی مجهز در سرتاسر کشور یکی از مهم‌ترین عوامل برتری و موفقیت ایران در دوران کرونا بود.

دکتر نهاوندیان گفت: تمرکز و چالاکی در تصمیم‌گیری، حمایت بخش‌های مختلف از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و سرمایه ایمانی ملت ایران از دیگر عوامل مهم در موفقیت ایران در دوران کرونا است. وی گفت:به‌رغم تمام آسیب‌ها، شکاف‌های اقتصادی و آزردگی خاطر مردم، در مبحث کرونا سرمایه‌های اجتماعی مردم به‌شدت توسعه پیدا کرد.

دکتر نهاوندیان گفت: در کشوری مانند آمریکا به دلیل نبود روحیه ایمانی و جهادی بسیاری بیماران کرونایی و سالمندان به حال خود رهاشده‌اند. وی اظهار کرد: اگر این ۴ عامل موفقیت ایران در کرونا در عرصه اقتصادی نیز پیاده‌سازی شود، بخش بسیار مهمی از مشکلات معیشتی، تولید و اشتغال کشور از بین خواهد رفت.وی یادآور شد: موفقیت‌های ایران در دوران کرونا در حالی انجام‌شده که همچنان مشکلات ساختاری، تورم و تحریم بر کشور سایه افکنده است.

وی در ادامه عنوان کرد: بعد از انقلاب اسلامی در مباحث مربوط به حمل‌ونقل و انرژی کارهای بسیار ارزنده‌ای در طول ۴۰ سال گذشته انجام‌گرفته است.وی در ادامه یادآور شد: آقای دکتر لاریجانی در طول سالهای ریاست بر قوه مقننه بر اساس قاعده‌مندی و انعطاف این نهاد را مدیریت کردند.معاون اقتصادی رییس جمهوری اظهار کرد: قانون رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب‌وکار، حمایت از بخش خصوصی و باز کردن مسیر مناسبات اقتصادی چهار ویژگی مهم رییس مجلس شورای اسلامی در ماه های اخیر بود.

رئیس موسسه عالی مدیریت و برنامه ریزی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت پررنگ‌تر شدن نقش بخش خصوصی در اقتصاد، گفت: موفقیت اقتصادی ایران تنها در شرایطی عملیاتی می‌شود که تصدی‌گری اقتصاد به عهده بخش خصوصی گذاشته شود و دولت صرفا" وظیفه نظارتی و هدایت‌گری داشته باشد.وی با اشاره به عوامل مهم در عبور از شرایط تحریمی، اضافه کرد: مدیریت قاعده‌مند و منعطف،حمایت نهادهای مختلف از تصمیمات اقتصادی و روحیه ایمانی و جهادی لازمه عبور از شرایط تحریمی کشور است.


٠٩:٥٧ - 1399/03/06    /    شماره : ٤٤٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: