چاپ        ارسال به دوست

کتاب "گزیده آرای داوری مرکز منطقه ­ای داوری تهران" منتشر شد

کتاب گزیده آرای داوری مرکز منطقه‌ای داوری تهران به اهتمام دکتر اویس رضوانیان (عضو هیئت علمی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی) به چاپ رسید. این کتاب شامل مجموعه‌ای از آرای فارسی و انگلیسی صادر شده در این مرکز در فاصله سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ است که منبعی ارزشمند و مفید برای مطالعه حقوقدانان، پژوهشگران و فعالان حوزه داوری دعاوی تجاری است.

یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای موجود در کتاب گزیده ای رای داوری مرکز منطقه‌ای داوری تهران، فهرست‌های موضوعی جامعی است که در انتهای هر یک از بخش‌های فارسی و انگلیسی کتاب جای گرفته و تمامی مسائل حقوقی یا تجاری‌ای را که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم در آرا مطرح شده و فایدۀ علمی یا عملی‌ای بر آن‌ها مترتب باشد، در بر‌می‌گیرد. همچنین اشاره به بندهای متناظر هر موضوع در این فهرست، خواننده را در یافتن موضوعات هرچند جزيی‌تر در هر رای یاری می‌دهد.

در این فهرست، هر موضوع به چند جزء تقسیم می‌شود: موضوع اصلی، موضوع(ات) فرعی (درصورت وجود)، شمارۀ رای و شمارۀ پاراگراف (درصورت وجود). بنابراین ممکن است یک موضوع، فاقد موضوع فرعی و صرفاً دارای موضوع اصلی باشد. همچنین ممکن است به‌دلیل اینکه یک امر، به‌طور کلی موضوع رای واقع شده است، ارجاع دقیق به شمارۀ پاراگراف خاصی امکان‌پذیر نباشد که در این موارد به ذکر شمارۀ رای بسنده شده است. علاوه بر این، فهرستی از قوانین و مقررات مورد استناد در آرا و نیز مواد مورد ارجاع تهیه شده است که خواننده را در یافتن پرونده‌هایی با ارجاع مشخص قانونی یاری می‌دهد.

مرکز منطقه‌ای داوری تهران (TRAC) یک سازمان مستقل است که زیر نظر سازمان حقوقی مشورتی آسیایی-آفریقایی (AALCO) فعالیت می‌کند. این مرکز در پی توافقی که در تاریخ ۳ می 1997 میلادی میان جمهوری اسلامی ایران و AALCO به امضا رسید، تأسیس شد و پس از تصویب به وسیله‌ی نهادهای قانون‌گذاری ایران، از جولای ۲۰۰۵ فعالیت خود را آغاز نمود.١١:٢٠ - 1399/08/14    /    شماره : ٥٦٠٢    /    تعداد نمایش : ١٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: