موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی به عنوان یک اندیشکده ملی وابسته به نهاد ریاست جمهوری و تحت نظارت وزارت علوم تحقیقات و فناوری است، این موسسه برای پشتیبانی از نظام فکری دولت و به عنوان بازوی کمکی از طریق آموزش و پژوهش در صدد جذب و تربیت نیروهای توانمند برای دولت، سازمان ها و نهادهای ملی و عمومی است که برای رسیدن به این هدف سالانه در سه گروه آموزشی مدیریت، حقوق و اقتصاد و سیستم ها با گرایش های مختلف در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از طریق کنکور سراسری به صورت محدود و گزینشی اقدام به جذب دانشجو می نماید.

با توجه به بهره مندی از اعضای هیات علمی توانمند و همکاری با دانشگاه های تراز اول کشور و اساتید مجرب فرآیندهای آموزشی و پژوهشی به گونه ای طراحی شده است که ضمن داشتن مزیت های یک دانشگاه، فارغ التحصیلان با امکان شرکت در کلاس های آموزشی کوتاه مدت، فوق برنامه، دوره ها، همایش ها، نشست ها و سمینارها و همکاری در پروژه های ملی و طرح های مطالعاتی به مهارت های مکمل و موردنیاز بازار کار تجهیز شوند.

امکانات آموزشی رایگان، منابع الکترونیکی و کتابخانه مجهز، امکانات رفاهی، خوابگاهی، ورزشی، برنامه های فرهنگی، علمی، تفریحی و سایر خدمات دانشجویی از یک طرف و ارتباطات سازمانی موسسه و اساتید با دانشگاه ها و دستگاه های دولتی و امکانات پژوهشی برای به کارگیری دانشجویان جهت مشارکت در پروژه های ملی از طرف دیگر جذابیت موسسه را برای دانشجویان به عنوان یک گزینه آموزشی و پژوهشی برای ادامه تحصیل دو چندان می‏ کند.

افزایش امکان جذب فارغ التحصیلان موسسه در دستگاه ها و سازمان ها در سراسر کشور به عنوان نیروهای کارشناسی و مدیران توانمند و همچنین جذب دانش آموختگان از طرف دانشگاه های خارج از کشور برای ارائه بورس و ادامه تحصیل از مزایای دیگر این موسسه می باشد.

معاونت آموزشی و دانشجویی موسسه با هدف پرورش استعدادهای درخشان و حمایت از جذب استعدادهای خلاق و برتر به‌منظور ارتقاء سطح علمی در راستای تقویت اهداف و مأموریت‌های موسسه  اقدام به تخصیص شرایط و تسهیلات ویژه برای دانشجویان برتر آزمون سراسری که موسسه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‏ کنند، کرده است.

همکاران موسسه اعم از اعضای هیات علمی، کارکنان آموزش، پژوهش، اداری و خدماتی تلاش خواهند کرد که در محیطی جدی و در عین حال همراه با صمیمیت زمینه ارتقا دانش شما را فراهم آورند. امیدواریم دوره ای از زندگی خود را که در این موسسه می گذرانید به مقطعی به یاد ماندنی از عمرتان تبدیل شود؛ به گونه ای که موفقیت پایدار آینده شما را پایه گذاری کند.