چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور مراسم گرامیداشت روز دانشجو برگزار گردید

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی با اساتید و دانشجویان موسسه در مراسمی  که به مناسبت شانزدهم آذرماه روز دانشجو برگزار شد، دیدار و گفتگو کرد.

در این مراسم دکتر محمد نهاوندیان  طی سخنانی پس از تبریک و گرامیداشت این  مناسبت اظهار داشت: 16 آذر نماد نهضت دانشجویی است و این پرچم باید در تاریخ کشور ما همیشه برافراشته بماند و این روز را زنده نگه می داریم و طریق زنده نگه داشتن 16 آذر به این است که مرتبا"اصول و اهداف آن حرکت را به روز رسانی کنیم و ببینیم در شرایط زمانی  که قرار داریم  وظایف هر کدام از ما چیست؟ و این اصول با اقتضائات زمانه  باید مرتباً با نشاط جذاب و حرکت خیز شود..

رئیس موسسه افزود : یکی از عناصر تعیین کننده حرکت 16 آذر را می توان استعمار ، امپریالیسم و یا آمریکا نام نهاد و این یک عنصر تفکیک ناپذیر است. از قبل از شانزدهم آذر کودتایی در ایران رخ داده بود و آمریکایی ها سهم جدیدی از حضور و نفوذ در ایران را طلب می کردند و این باعث شد استبدادستیزی تبلور پیدا کند و داتشجویان فرصتی پیدا کنند و به کودتای بیست و هشت مرداد اعتراض کنند .

دکتر نهاوندیان افزود: نهضت دانشجویی باید به رشدخواهی  برسد و جامعه علمی باید رشد طلب کند. رشد خواهی باید یکی از خواسته ها و مطالبات همه ما باشد و در هر چیزی خط کشی را در کنار عدالت خواهی بگذاریم،چون بدون عدالت رشد پایدار نیست ودر عدالت خواهی نیز باید شاخص تعریف کنیم، عدالت اقتصادی ستون شاخص دارد ، عدالت فرهنگی و عدالت رسانه‌ای  را هم می‌توان برایش شاخص تعریف کرد. این کاری است که باید اساتید دانشگاه ها در مسیرحرکت علمی جامعه کمک کنند  و به عدالت خواهی جامعه شاخص بدهند.

وی به ماموریت ها و اهمیت وظایف موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی اشاره کرد و گفت: توقع از ما این است که در سطح عالی مدیریتی کشور بتوانیم مشورت های راهگشا دهیم و برای اینکه کشور در مسیر رشد و عدالت قرار گیرد و پیش برود امیدوارم  با همگرایی  و همراهی اساتید ، صاحبنظران و دانشجویان بتوانیم سهم مان را در قبال چنین شاخص هایی برای آزادی ،استقلال و اعتلای کشور ادا کنیم..

در این مراسم ضمن برگزاری برنامه پرسش و پاسخ و شنیدن نظرات و پیشنهادات دانشجویان ، از دانشجویانی که حائز رتبه های برتر در حوزه های علمی و مسابقات ورزشی بودند ،تقدیر و قدردانی بعمل آمد.

تصاویر:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١١:٣٥ - 1398/09/19    /    شماره : ٤٢٦٦    /    تعداد نمایش : ٤٠١