چاپ        ارسال به دوست

دکتر نهاوندیان در مراسم 50 سالگی تاسیس سازمان نوسازی تهران بر اجرای دقیق طرح بازآفرینی شهری در مناطق کشور تاکید کرد

 

 

ب

به گزارش ایرنا، دکترمحمد نهاوندیان،معاون اقتصادی رئیس جمهور و رئیس موسسه عصر دوشنبه در مراسم جشن 50 سالگی تاسیس سازمان نوسازی شهر تهران با تاکید بر اجرای دقیق طرح بازآفرینی شهری در مناطق کشور گفت: با توجه به وجود بافت های فرسوده این طرح باید در پایتخت بیشتر مورد توجه قرار گیرد.وی افزود: طرح بازآفرینی شهری با هدف نوسازی بافت های فرسوده و محله محوری از سال گذشته به دستور ریاست جمهوری اجرا شد.

دکتر نهاوندیان افزود: در این طرح دولت تصویب کرد که زمین های دولتی و تسهیلات بانکی در مرحله ساخت به متقاضیان واگذار کند.معاون اقتصادی رییس جمهوری ادامه داد: این طرح باید در شهر تهران با جدیت و سرعت بیشتری صورت بگیرد.

وی با اشاره به حادثه سیل اخیر در برخی استان های کشور و مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرد افزود: این سیل خیزشی از احساس عمومی در زمینه مسایل زیست محیطی و مدیریت شهری ایجاد کرد و مردم مطالبه کردند که چرا در مسیر رودخانه ساخت و ساز صورت گرفته است.

مراسم پنجاهمین سال تاسیس سازمان نوسازی شهر تهران باحضور محمد اسلامیان وزیر راه و شهرسازی، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری، محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از شهرداران مناطق مختلف و اعضای شورای اسلامی شهر تهران در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.


١٤:٤٧ - 1398/02/17    /    شماره : ٤٠٣٣    /    تعداد نمایش : ٤٩٦